Jeszcze w tym roku gracze polecą w kosmos w nowej grze taktycznej

Efektowne starcia statków kosmicznych już niebawem.

Oasis Games zapowiedziało, że niedługo na rynku pojawi się prawdziwa gratka dla każdego gracza, który marzył o wcieleniu się w futurystycznego najemnika dysponującego ogromnym statkiem kosmicznym i drużyną wiernych towarzyszy u boku. Fringe Wars to produkcja oparta o walki 5v5 pomiędzy flotami gwiezdnych wojowników, oferująca taktyczną rozgrywkę w wielu trybach oraz szerokie możliwości modyfikowania swojego pojazdu.

Fringe Wars rozgrywa się w przyszłości, którą rządzą potężne organizacje ponadnarodowe i korporacje. Zadaniem graczy jest przetrwać w tym nieprzyjaznym uniwersum, a przy okazji zdobyć pieniądze i rozwinąć potęgę swojego arsenału. W tym celu twórcy gry udostępnili ogromny wybór różnych statków kosmicznych, od szybkiej i zabójczej fregaty Bestla do kolosalnego krążownika bojowego Ymir. Sercem gry jest możliwość ich modyfikowania. Każdy ze statków posiada 4 strefy, w których można zainstalować wymienialne elementy. Są to zarówno dodatkowe bronie, jak i moduły zapewniające nowe umiejętności: skoki w nadprzestrzeń, kamuflaż czy czasowe zwiększenie mocy. By zapewnić odpowiedni balans rozgrywki, niektóre statystyki statków, jak siła podstawowej broni, pozostają niezmienne. Niektórych ulepszeń nie da się też łączyć. Niemniej szeroka gama dostępnych modyfikacji o różnym poziomie rzadkości sprawia, że każdy z graczy może stworzyć swoją unikalną machinę bojową. Dostępne są także liczne opcje zmiany wyglądu swojego statku, takie jak style czy logo.

Wszystko po to, by sprawdzić się w głównym trybie współzawodnictwa, zbudowanym na klasycznych zasadach gry MOBA. Na mapie zlokalizowanej w przestrzeni kosmicznej znajdziemy więc wrogą bazę, którą należy zniszczyć – a przedtem zmierzyć się z wieżyczkami obronnymi, wesprzeć flotyllę małych statków pełniących funkcję minionów i odpowiednio wypełniać swoją rolę. Statki dostępne w grze podzielono na pięć klas: tank, snajper, atak, zwiad oraz wsparcie.

Fringe Wars to gra nastawiona na dynamiczną rywalizację, ciągłe zdobywanie nowych modyfikacji i stworzenie takiej ich kombinacji, która zapewni najwyższą efektywność na polu bitwy. W połączeniu z atrakcyjną oprawą graficzną i świetnymi projektami statków, zapowiada się rozbudowana produkcja z głębią, na którą z chęcią poświęca się wiele godzin. Nie ogłoszono jeszcze konkretnej daty premiery, ale pewne jest już, że Fringe Wars trafi na platformę Steam pod koniec lata 2017 roku. W późniejszym terminie gra pojawi się także na konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One.

Źródło: Materiał producenta

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.