Polskie Ja, Inkwizytor znalazło wydawcę. Znamy przybliżony termin wydania

Ja, Inkwizytor znalazło wydawcę. Polska gra z przybliżoną premierą
Newsy PC PS5 Xbox Series

Ja, Inkwizytor na podstawie twórczości Jacka Piekary nabiera kształtów. Deweloperzy znaleźli wydawcę. Dzięki temu poznaliśmy możliwą datę wydania.

Pierwsze materiały zostały dość… dwojako odebrane przez graczy. Dla wielu tytuł nie przypomina to, do czego przyzwyczaiły nas dzisiejsze gry wideo, nawet w kategorii „indyczej”. Faktycznie oprawa może i nie powala, ale w końcu twórcy korzystają z docenionego cyklu inkwizytorskiego popularnego polskiego pisarza fantasy, Jacka Piekary.

Oczekiwania przesuńmy jednak na bok, bo studio The Dust pochwaliło się, iż znaleźli chętnych na wydanie ich nadchodzącej produkcji. Została nim niemiecka firma Kalypso Media. Znać ją możemy m.in. z dystrybucji Tropico 5 i 6 albo Disciples III: Odrodzenie. Polscy deweloperzy otrzymać mają dodatkowe wsparcie finansowe rzędu niecałych 2,5 mln euro. Około 1,5 mln euro z tej kwoty pójdzie na dalszy rozwój gry. Reszta to m.in. marketing i tłumaczenie.

Wraz z powyższą wiadomością, poznaliśmy przybliżony termin wydania nadchodzącej produkcji. Ja, Inkwizytor zadebiutuje w drugiej połowie 2023 roku na PC, Xbox Series X i S oraz PlayStation 5. Tytuł ominąć ma last-geny, co w sumie może i jest dobrą wiadomością, choć na razie nie widać „next-genowości” gry. Wiele do premiery najpewniej się jeszcze zmieni.

Ciekawostką jest natomiast fakt, że Kalypso Media zastrzegło sobie możliwość wydania kontynuacji produkcji. Oczywiście na razie nikt jeszcze oficjalnie nie mówił o kontynuacji, skoro jeszcze sporo możemy czekać na „jedynkę”. Zapewne wszystko zależy od wyników finansowych i ocen gry.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie