IO Interactive kończy z Hitmanem? Studio nie chce być kojarzone z jedną serią

0 komentarzy

Studio IO Interactive nie chce być już kojarzone tylko z serią Hitman. Deweloperzy zamierzają rozwijać inne, autorskie marki i gry.

Twórcy serii Hitman to bez wątpienia bardzo utalentowany zespół, który udowodnił, że potrafi podtrzymać swoje wielkie dzieło przy życiu na przestrzeni wielu lat. Cykl o łysym zabójcy miał swoje wzloty i upadki, ale ostatnie dwie części wniosły do marki sporo świeżości.

Niedawno IO Interactive zapowiedzieli swoją nową produkcję o agencie 007. Wiadomo o niej bardzo niewiele, ale fani studia są bardzo ciekawi, jak deweloperzy poradzą sobie z zupełnie nowym IP.

Szef zespołu, Hakan Abrak, udzielił niedawno wywiadu, w którym opowiedział o chęci odejścia IO od serii Hitman. Deweloperzy nie chcą być już kojarzeni z jedną marką i planują stworzyć coś nowego, nie tylko grę o Jamesie Bondzie.

Hitman i nasze studio są oczywiście bardzo, ale to bardzo ściśle powiązane. Myślę jednak, idąc dalej, że IO niekoniecznie powinno być wspominane jako „studio od Hitmana IO Interactive”, ale przede wszystkim jako IO, twórcy wielu IP i źródło kreatywności, gdzie Hitman jest tylko jednym z naszych dzieci, ale w przyszłości pojawią się też inne. Jednym z nich jest 007.

– komentuje Hakan Abrak dla Game Informer

Podejście deweloperów nie powinno nikogo dziwić. Choć Hitman do dziś sprzedaje się świetnie, to bycie kojarzonym z jedną grą nie jest zbyt pozytywne dla bądź co bądź bardzo kreatywnego zespołu.

Zobaczymy, co takiego IO przygotują po grze 007. Jeśli ich nowa produkcja odniesie sukces, to bardzo możliwe, że Hitman 3 będzie ostatnią odsłoną serii na parę lat.

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się