Kontynuacja świetnego shootera jednak bez kampanii fabularnej

Deweloper wycofuje się z części zapowiedzi.

Insurgency: Sandstorm zostało zapowiedziane niemal rok temu jako kontynuacja sieciowego Insurgency z 2014 roku. W nowej części mieliśmy powalczyć online oraz rozegrać kampanię fabularną z akcją na Bliskim Wschodzie, z możliwością zagrania solo lub w kooperacji.

Niestety, studio New World Interactive poinformowało, że tryb kampanii nie znajdzie się w Insurgency: Sandstorm, ponieważ deweloper chce przerzucić całe moce przerobowe na multi, by zdążyć z wydaniem dopracowanej gry jeszcze w tym roku. Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że być może kampania fabularna zostanie dodana do strzelaniny w późniejszym czasie, lecz to jeszcze nic pewnego.

Warto zaznaczyć, że kooperacja nie została całkowicie wycięta z gry, ponieważ będzie możliwa w walkach sieciowych, lecz bez żadnej fabuły, a jedynie podczas wykonywania wyzwań. Kooperacja online będzie udostępniona w trzech trybach:  Checkpoint, Outpost oraz Operation. Trzy tryby zobaczymy również w rywalizacji: Push, Firefight oraz Capture the Base.

Konkretna data premiery Insurgency: Sandstorm nie została jeszcze ujawniona. Tytuł zmierza na komputery PC oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.