Ian Murdock nie żyje. To wielka strata dla branży Open Source

0 komentarzy

To między innymi dzięki niemu możliwe było rozpowszechnienie systemu Linux oraz innych darmowych oprogramowań.

Ian Murdock był założycielem projektu Debian, który jest odpowiedzialny za stworzenie tak zwanego wolnego systemu operacyjnego. Obecnie z Debiana korzystają między innymi Linux oraz FeeBSD. Dziś dotarła do nas informacja, że twórca Debiana nie żyje. Został znaleziony martwy w soim domu w San Francisco. Miał 42 lata. Przyczyna śmierci Murdocka nie jest znana.

Bez wątpienia Ian Murdock to bardzo ważna postać dla branży Open Source. Murdock był założycielem projektu Debian oraz komercyjnej firmy dystrybucyjnej Progeny Linux Systems. W roku 1993, podczas studiów na Uniwersytecie Purde, gdzie zdobył licencjat w informatyce, opublikował Manifest Debiana. Nazwa Debian powstała z połączenia imion jego byłej żony (wtedy dziewczyny) Debry i jego własnego.

Po dołączeniu do firmy Sun Microsystems został liderem projektu OpenSolaris, mającego na celu stworzenie otwartej wersji systemu Solaris.

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się