Polska gra I, the Inquisitor na pierwszym wideo. Klimat jak w książkach Jacka Piekary

I, the Inquisitor - grafika koncepcyjna
PC

I, the Inquisitor otrzymało pierwszy, ciekawy teaser. Polskie studio The Dust opowiedziało o swojej nadchodzącej produkcji.

Cykl Inkwizytorski autorstwa Jacka Piekary cieszy się sporą popularnością w naszym kraju. Nic dziwnego, że polskie studio The Dust wzięło się za przeniesienia lubianego świata z książek na ekrany naszych komputerów. O I, the Inquisitor pisaliśmy już wcześniej, a teraz twórcy udostępnili kolejne ciekawostki.

Jeden z deweloperów opowiedział o mieście Koenigstein, które przyjdzie nam zwiedzić w grze. Fani książek Piekary mogą liczyć na znajomy klimat.

Koenigstein zostało podzielone na pięć dzielnic, każda z nich jest unikalna pod względem architektury, swojej specyfiki i klimatu oraz osób, które w danej dzielnicy mieszkają. Wszystkie dzielnice architektonicznie odzwierciedlają epokę wczesnego renesansu, co tworzy niepowtarzalny klimat.

komentuje Kacper Szwajka, Art Director w The Dust

Dodatkowo wreszcie możemy lepiej rzucić okiem na samą grę. O ile nadal nie otrzymaliśmy gameplay’u, twórcy udostępnili teaser. Widzimy na nim parę lokacji i postaci, a przy okazji warto zwrócić uwagę na świetny, mroczny klimat.

Fani książkowego pierwowzoru mogą powoli szykować się na kolejne konkrety. The Dust planują ukończyć prace nad grą w 2022 roku i aktualnie poszukują wydawcy. W ciągu najbliższych miesięcy zapewne poznamy oficjalnego partnera wrocławskiego studia i ujrzymy świeże materiały pochodzące z gry.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie