Steam kazał ocenzurować, ale twórcy gry znaleźli prosty sposób, by wyjść na swoje

Kontrowersyjne House Party wraca na Steam.

Kilka dni temu House Party zostało usunięte z platformy Valve, ponieważ niektórym graczom zaczęły przeszkadzać wulgarne i seksistowskie sceny w produkcji, w której zadaniem gracza jest imprezować i podrywać dziewczyny z zamiarem zaciągnięcia ich do łóżka.

Przez ten czas deweloperzy odpowiedzialni za tytuł starali się wypracować z Valve stanowisko, które usatysfakcjonuje obie strony. Jeśli czekaliście na powrót House Party na Steam, mamy dla Was dobrą wiadomość – grę znowu można kupować, lecz…

Tytuł powrócił na Steam w ocenzurowanej formie, przez co niektóre sceny seksu zostały zmienione. Większość gry pozostała jednak po staremu, w tym cała nagość.

Deweloperzy przyznają na swojej oficjalnej stronie, że doskonale rozumieją złość niektórych osób, które kupiły grę w nieocenzurowanej formie, a teraz mają ocenzurowaną. Aby to naprawić, wypuszczono patch ściągający cenzurę, który przywraca grę do oryginalnego stanu. Można go pobrać ze strony producenta.

Jak zatem widzicie, całe zamieszanie tylko pomogło House Party i zrobiło grze dodatkową reklamę. Deweloperzy zadowolili wszystkie strony konfliktu – Valve, graczy narzekających na wyuzdanie House Party oraz tych, którzy właśnie z tego powodu po tytuł sięgnęli.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: