Hogwarts Legacy pozwoli stworzyć transpłciową postać

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Hogwarts Legacy nie tylko na PS5. Wydawca odpowiada na pytania o grę

Hogwarts Legacy pojawi się także na innych platformach, w tym konsolach poprzedniej generacji. Wydawca podzielił się nowymi informacjami o grze.

Konferencja PlayStation Experience sprezentowała graczom kilka zaskoczeń. Poza ceną i datą premiery samej konsoli mieliśmy okazję zapoznać się z kilkoma nowymi grami, które trafią w nasze ręce już w nadchodzących miesiącach.

Jedną z największych niespodzianek było Hogwarts Legacy – gra osadzona w kultowym uniwersum Harrego Pottera. Na blogu Warner Bros Games pojawił się artykuł, w którym wydawca dzieli się z graczami kilkoma naprawdę istotnymi informacjami.

Najważniejszą z nich jest to, że gra pojawi się nie tylko na PS5, ale też PlayStation 4, Xbox One, Xbox Series X i S oraz PC. Gracze liczący na stricte next-genowe doświadczenie mogą poczuć się bardzo rozczarowani, jednak wiadomość ta z pewnością bardzo ucieszyła osoby niespieszące się z kupnem nowej konsoli.

Gatunek gry został określony jako „immersyjne RPG akcji rozgrywające się w otwartym świecie”. Dało się to wywnioskować ze zwiastuna gry, jednak miło, że dostaliśmy potwierdzenie tej informacji. Produkcja ma być też przeznaczona tylko dla jednego gracza.

Fanów uniwersum może zaniepokoić fakt, że Hogwarts Legacy powstaje bez udziału J.K. Rowling. Autorka nie jest bezpośrednio zaangażowana w proces tworzenia gry, jednak wydawca podkreśla, że wszystkie gry osadzone w Świecie Czarodziejstwa są bazowane na jej twórczości.

Akcja produkcji ma rozgrywać się w XIX wieku, a więc przed wydarzeniami z książkowego cyklu. Gracze będą mogli sami wybrać swój Dom, uczyć się nowych zaklęć i w końcu stać się potężną czarodziejką lub czarodziejem. W Dziedzictwie Hogwartu (bo tak brzmi oficjalny, polski tytuł) pojawią się też wybory moralne.

Hogwarts Legacy ma ukazać się na rynku w 2021 roku. Grę zobaczyliśmy po raz pierwszy na PlayStation Experience.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się