Zaskakujący zwrot akcji, który może uratować serię Hitman

Ale nie musi…

Na początku maja sieć obiegła informacja o niepewnej przyszłości ostatniej odsłony gry Hitman. Produkcja doczekała się jednego sezonu, lecz w planach były dwa kolejne. Nagle okazało się, że Square Enix zamierza sprzedać studio Io-Interactive, czyli twórców Hitmana. Wydawca nie precyzował, dlaczego podjęto taką decyzję, lecz jak nie wiadomo o co chodzi, to zazwyczaj chodzi o pieniądze. Prawdopodobnie ostatnia część przygód Agenta 47 nie sprzedała się zadowalająco.

Teraz następuje zwrot akcji i to naprawdę ciekawy. Studio Io-Interactive zostało wykupione przez… własnych pracowników. Oznacza to, że stało się studiem niezależnym i co najważniejsze, z prawami do marki Hitman!

Oznacza to tyle, że żaden wydawca nie będzie już miał decydującego głosu, jak mają wyglądać ewentualne przyszłe przygody Agenta 47. Io-Interactive raczej nie porzuci tak silnej marki i tylko oczekiwać dalszego rozwoju sytuacji.

Nie wiadomo jeszcze, czy deweloper będzie kontynuował prace nad obecną odsłoną i czy doczekamy się kolejnych sezonów. Czas pokaże, lecz teraz Hitman może rozłożyć skrzydła wolności i stać się bardziej niezależny. Druga strona medalu to oczywiście pieniądze, które zawsze idą za wielkimi wydawcami. Teraz Io-Interactive będzie miało dwa wyjścia: zacznie wydawać swoje gry własnymi siłami lub poszuka firmy, która wyłoży kasę na promocje i ewentualne tłoczenie płytek.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.