Hitman 3 z przewagą na Xbox Series X. Gra wygląda lepiej na konsoli Microsoftu

0 komentarzy

Hitman 3 wygląda nieco lepiej na Xbox Series X. Łysy zabójca zyskał przewagę na zauważalnie mocniejszym sprzęcie Microsoftu.

Premierę nowej odsłony Hitmana można uznać za bardzo udaną. Gra zebrała bardzo wysokie oceny, a gracze są zadowoleni z jakości produkcji. IO Interactive może więc z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że skutecznie zwieńczyło swoją trylogię.

Hitman 3 wygląda przy okazji bardzo, bardzo ładnie i działa całkiem nieźle. Okazuje się jednak, że nowa generacja konsol prezentuje nieco inny poziom jakości pomiędzy konsolami wiodących producentów.

Xbox Series X uruchamia grę w natywnej rozdzielczości 4K, a PlayStation 5 „jedynie” w 1800p. Różnica nie jest więc gigantyczna, ale nadal zauważalna dla wprawnego oka.

Różnicę wypunktowało Digital Foundry w swoim materiale, który możecie zobaczyć poniżej.

Wychodzi tutaj na wierzch fakt, że Xbox Series X jest wydajniejszy względem konsoli Sony. Z drugiej strony z PS5 rzekomo pracuje się nieco lepiej i gwarantuje ono bardziej sprzyjające deweloperom środowisko.

Zapewne ta generacja zaskoczy nas kilkoma podobnymi niespodziankami. Różnice wydajności pomiędzy sprzętami są zauważalne, jednak łatwość tworzenia gier też wpływa na ich optymalizację.

Dodatkowo deweloperzy muszą nauczyć się korzystać z nowych narzędzi, aby efektywnie wykorzystywać je w produkcji gier. Nowe technologie przysłużą się działaniu i oprawie gier, ale prawdziwie zauważalna zmiana w grafice nadejdzie zapewne dopiero w połowie aktualnej generacji, co potwierdził sam Jim Ryan.

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się