Hideo Kojima o Death Stranding 2: “Musiałbym zacząć od zera”

Death Stranding to dla jednych gra wybitna, podczas gdy inni nie mogą zrozumieć, o co tyle szumu. Jedno jest pewne – jeśli Hideo Kojima zrobi Death Stranding 2, to spodziewajcie się zupełnie czegoś innego.

Zostaliście pochłonięci przez dziwny świat Death Stranding i z chęcią zagralibyście w kolejną odsłonę, utrzymaną w podobnym stylu? W takim razie możemy Was rozczarować, ponieważ Hideo Kojima widocznie nie zamierza powielać schematów i jeśli będzie Death Stranding 2, to zostaniemy ponownie zaskoczeni.

Death Stranding 2 i jeszcze raz Norman Reedus

Kojima opowiadał podczas rozmowy z redaktorem serwisu Vulture o Death Stranding oraz swojej znajomości z Normanem Reedusem. Podczas pracy nad grą, obaj Panowie jeszcze bardziej się zaprzyjaźnili i kto wie, czy wspomniany aktor nie pojawi się również w Death Stranding 2, oczywiście – jeśli gra powstanie.

Hideo Kojima wspomniał podczas wywiadu, że jeśli stworzy kontynuację z Reedusem, „zacznie od zera”. Oznacza to tyle, że na pewno nie będzie powtórki z rozrywki i słynny deweloper zaserwuje nam swoją kolejną wizję, której nie wykorzystał przy tworzeniu Death Stranding.

Serwis Metacritic zebrał dokładnie setkę recenzji Death Stranding, z których średnia ocen wynosi 82/100. Jeśli chodzi o plusy gry, tutaj mamy morze zachwytów, a to nad oprawą graficzną, a to nad fabułą, która okazała się niezwykle zawiła, lecz zarówno ciekawa, a to nad otwartym światem dającym nam wiele możliwości. Recenzenci docenili również grę aktorską, fenomenalną ścieżkę dźwiękową czy ciekawą sieciową współpracę.

Niektórzy recenzenci nie mogli jednak znieść pokręconej, rozdętej narracji, czy frustrującego podróżowania na dalekie odległości. Hideo Kojima słynie ze specyficznego stylu artystycznego i czuć to w Death Stranding na odległość, co również zaważyło na niższej ocenie niektórych redakcji.

Ostatecznie są to jednak tylko drobnostki, a Death Stranding okazało się grą niezwykle dobrą i wartą ogrania.

Przypominamy, że Death Stranding jest dostępne na PlayStation 4 od 8 listopada. W przyszłym roku gra zadebiutuje również na komputerach PC.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: