Hełm z Halo jako kask motocyklowy dostał atest

Już niebawem do sklepów ma trafić nowy kask motocyklowy inspirowany popularną grą z Xboksów.

Amerykańska organizacja The National Entertainment Collectibles Association potwierdziła właśnie, że kask motocyklowy wzorowany na hełmie z Halo, będzie dostępny w sprzedaży od sierpnia tego roku. Na temat pomysłu stworzenia tego nietypowego kasku, po raz pierwszy dowiedzieliśmy się w połowie zeszłego roku. Od tego czasu kask przechodził testy i ostatecznie dostał zezwolenie na produkcję od amerykańskiego Departamentu Transportu.

Kask ma zaawansowany system wentylacyjny, który pozwala nie tylko na chłodzenie głowy motocyklisty, ale także odparowywanie szyby. Ponadto przednia szyba ma filtr UV, dzięki czemu nie trzeba zakładać okularów przeciwsłonecznych, które zwykle przeszkadzają w kasku (choć producent zapewnia, że konstrukcja kasku zapobiega uwieraniu). Całość ma także wyjmowane wkładki górne i boczne, dzięki czemu można je bezproblemowo wyprać po sezonie.


Powyżej możecie zobaczyć zdjęcie kasku. Jest to jednak cały czas wersja testowa, więc możliwe jest, że finalny egzemplarz nieco będzie się różnił.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

4 Shares
Share4
+1
Tweet