Hellblade: Senua’s Sacrifice pojawi się na GOG bez zabezpieczeń DRM

Zwiastun zapowiadający wersję dla platformy GOG.

Ninja Theory ogłasza, że Hellblade: Senua’s Sacrifice będzie dostępne na GOG.com i podobnie jak inne tytuły dystrybuowane tym kanałem, gra ma być pozbawiona zabezpieczeń DRM. Nie będziemy musieli zatem aktywować jej online oraz grać z dostępem do sieci.

Premiera Hellblade: Senua’s Sacrifice powinna nastąpić jeszcze w tym roku, lecz nie poznaliśmy konkretnej daty wypuszczenia produkcji na rynek. Tytuł pojawi się nie tylko na komputerach PC, lecz zagości również na konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Jeśli macie szansę, to zawsze wybieracie gry bez DRM, czy jest Wam to zupełnie obojętne?

Hellblade: Senua’s Sacrifice – twórcy podejmują ryzyko odnośnie zagadek

Hellblade: Senua’s Sacrifice to jedna z najciekawiej zapowiadających się gier tego roku. Tytuł powstaje na komputery PC oraz konsolę PlayStation 4, lecz nie wiemy, kiedy konkretnie pojawi się na rynku.

Od początku w zasadzie było wiadomo, że ciężar gry nie zostanie tutaj postawiony na akcję oraz walkę i taki scenariusz wydaje się potwierdzać. Dodatkowo twórcy tytułu trochę eksperymentują, by dostarczyć nam głęboką, niebanalną historię.

Tameem Antoniades – dyrektor kreatywny Hellblade: Senua’s Sacrifice – w wywiadzie dla magazynu Game Informer zaznaczył, że zespół deweloperski stara się zaoferować bardziej klimatyczną podróż. Interesujące jest również to, że gra będzie zawierała w przewadze eksperymentalne rodzaje zagadek. Te tradycyjne maja być zatem w mniejszości.

Wygląda na to, że Ninja Theory podejmuje małe ryzyko, wchodząc na eksperymentalne pole artyzmu. Mamy nadzieję, że ryzyko się opłaci!

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.