Aplikacja HBO Max na PS5 wreszcie obsłuży rozdzielczość 4K i tryb HDR

HBO Max PS5. Aplikacja wreszcie obsłuży rozdzielczość 4K
Filmy i seriale Newsy PS5

Aplikacja HBO Max dostępna na konsolach PS5 otrzymała aktualizację, która umożliwia wyświetlanie treści w rozdzielczości 4K.

Użytkownicy serwisu streamingowego korzystający również z konsol nowej generacji mają dziś powód do radości. Programy na platformie wreszcie mogą otrzymać dobrą rozdzielczość już w samej aplikacji przeznaczonej na konsole. Tej funkcji do tej pory bardzo brakowało; w sieci znajdziecie mnóstwo poradników, które usiłują wyjaśnić, w jaki sposób obejść brak 4K oraz obsługi trybu HDR. Niestety kwestii nie dało się dotychczas rozwiązać inaczej, niż tylko zaczekać na nową aplikację – a ta wreszcie trafi do widzów.

Aby otrzymać dostęp do produkcji w rozdzielczości 4K, należy uruchomić aplikację przeznaczoną na konsole PS4. System zapyta wówczas, czy użytkownik chce przenieść się do aplikacji stworzonej z myślą o konsolach nowej generacji. To właśnie w niej filmy i seriale z HBO Max będą korzystać ze wszystkich dobrodziejstw PS5, czyli właśnie lepszej rozdzielczości lub trybu HDR.

O ile polscy widzowie musieli wytrzymać zaledwie 3 miesiące, dla niektórych użytkowników brak lepszej rozdzielczości był problemem trwającym od paru lat. Sama platforma HBO Max ruszyła 27 maja 2020 w Stanach Zjednoczonych, czyli kilka miesięcy przed premierą PS5. To właśnie Amerykanie najbardziej zatem ucierpieli na braku 4K. Dziś na szczęście mogą już cieszyć się ulubionymi programami w dobrej jakości.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie