Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

GTA V jednak za darmo na PS5? Sklep ujawnił darmową aktualizację

Aktualizacja GTA V na nową generację konsol może być jednak darmowa. Francuski sklep opublikował bardzo istotne informacje.

Niedawno poinformowaliśmy was, że Grand Theft Auto V na PS5 będzie kosztować tyle, co nowa, wysokobudżetowa gra. Bardzo możliwe, że dotychczasowi posiadacze hitu od Rockstar Games nie będą musieli płacić drugi raz za delikatnie podrasowany produkt.

Francuski sklep z grami – Micromania – opublikował listę tytułów, które otrzymają darmową aktualizację na PS5. Pośród takich produkcji jak FIFA 21, Far Cry 6 czy Doom Eternal znalazło się  GTA V. Co ciekawe, powyższy sklep jest własnością sieci GameStop, co zdecydowanie dodaje przeciekowi wiarygodności.

Źródło: Micromania

W żaden sposób nie tłumaczy to nieprzyzwoicie wysokiej ceny gry na nowej generacji konsol, ale powinno uspokoić regularnych bywalców świata GTA Online. Rockstar raczej nie chciałby uszczuplić bazy swoich graczy zbyt wysokimi cenami gry, więc darmowa aktualizacja wydaje się być dość logiczna.

Wydanie gry w formie darmowej aktualizacji i tak nie ucięłoby znacząco zysków z tytułu. GTA V jest jedną z najlepiej sprzedających się produkcji w historii i wciąż na siebie zarabia dzięki opcjonalnym zakupom wirtualnych dolarów w swoim module sieciowym. Uniemożliwienie graczom dalszego angażowania się w społeczność GTAO przez nagły i dość drogi przeskok na nową platformę byłoby najzwyczajniej w świecie nieopłacalne.

 

 

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się