Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Gry zoptymalizowane dla Xbox Series X ze specjalnym „znakiem”. Zobaczcie, jak wygląda

Microsoft przedstawił znak „Xbox Series X Optimized”. Będzie on towarzyszył nam przede wszystkim w pierwszych latach po premierze next-gena.

Amerykanie już dzisiaj pokażą pierwsze gry na Xbox Series X i kto chce oglądać streaming na żywo, niech zajrzy do naszej poprzedniej wiadomości, gdzie umieściliśmy odpowiedni link. Dzisiejsza prezentacja obejmie jedynie gry od deweloperów zewnętrznych, które pojawią się jeszcze na obecnej generacji. Microsoft już wspominał, że podobnie jak w przypadku Xbox One X, tak i w przypadku Xbox Series X gry będą odpowiednio ulepszane w porównaniu do wersji na zwykłego XOne. Takie produkcje otrzymają specjalne oznaczenie i dowiedzieliśmy się, jak ma ono wyglądać.

Gry Xbox Series X Optimized

Jeśli w sklepie Microsoftu lub na pudełku z grą zobaczycie poniższy symbol, oznacza to, że dana produkcja posiada ulepszenia, które będą widoczne jedynie po uruchomieniu tytułu na next-genie. Plakietka będzie działać podobnie do obecnej „Xbox One X Enhanced”, wskazującej, że gra oferuje wysokiej jakości tekstury i obsługę rozdzielczości 4K na Xbox One X. Jednak… symbol „Xbox Series X Optimized” może odnosić się również do niektórych funkcji, które zobaczymy tylko na konsoli nowej generacji. Funkcji, których Microsoft jeszcze nie ujawnił.

Amerykanie podkreślają przy okazji prezentacji znaku „Xbox Series X Optimized”, że każda gra, którą dzisiaj zobaczymy na Inside Xbox, będzie zoptymalizowana dla Xbox Series X.

Xbox Series X Optimized
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się