Gry z PS3 na PlayStation 4. Wsteczna kompatybilność ponoć nadchodzi!

Gry z PS3 na PlayStation 4. Wsteczna kompatybilność ponoć nadchodzi!
Newsy PS4

Niby gracze chcą wstecznej kompatybilności, ale i tak w praktyce z niej nie korzystają. Jeszcze rok temu takie stwierdzenie padło z ust szefa europejskiego oddziału Sony. Czyżby jednak zmieniono zdanie? Wsteczna kompatybilność PS4 ponownie staje się głośnym tematem.

Insiderzy i niektórzy branżowi dziennikarze często serwują nam wiadomości, które uzyskują ze swoich tajemniczych, czasem bardzo pewnych źródeł. Wiele takich przecieków się sprawdziło, lecz jak będzie tym razem? Marcus Sellars donosi na Twitterze o bardzo ciekawej funkcji, z której ucieszyłoby się wielu posiadaczy PlayStation 4. Jak przyjęlibyście opcję wstecznej kompatybilności, dzięki której uruchomilibyśmy na obecnej generacji gry z PS3?

Wsteczna kompatybilność PS4

Marcus Sellars tweetuje następująco: Niedawno słyszałem, że Sony planuje wprowadzić wsteczną kompatybilność na PS4, która pozwoli uruchomić gry z PS3. Byłoby to coś wielkiego, zwłaszcza że taka funkcja jest jedyną przewagą Microsoftu nad PS4.

Wierzyć Sellarsowi czy nie? Zależy to oczywiście od źródła, które podało dziennikarzowi taką informację. Wcześniej insider udowodnił jednak, że ma dobrych informatorów. To on jako pierwszy ujawnił istnienie Spyro Reignited Trilogy.

To jednak nie jedyne gorące doniesienie z Twittera. Jeden z użytkowników portalu dopatrzył się w PlayStation Store nowej zakładki Best Of PS3. Nic w niej nie ma, lecz bardzo możliwe, że sytuacja zmieni się już podczas targów E3 2018. Byłaby to doskonała okazja do oficjalnego ujawnienia wstecznej kompatybilności PS4.

Co przemawia za tym, że jednak nic z tego?

Dlaczego Sony nie stawia takiego nacisku na wsteczną kompatybilność, lub dotychczas nie dostrzegało jej mocy? W dobitny sposób skomentował to w czerwcu 2017 roku szef europejskiego oddziału firmy na łamach magazynu Time: Przyjrzeliśmy się wstecznej kompatybilności i mogę powiedzieć, że jest to funkcja bardzo często pojawiająca się w prośbach graczy, lecz rzadko używana. Byłem też ostatnio na imprezie Gran Turismo, gdzie pokazywano gry z PS1, PS2, PS3 i PS4. Te z PS1 i PS2 wyglądały wiekowo, kto chciałby w to grać?

Ciekawe jest oczywiście to, że niektóre z tych wiekowych produkcji na PS2 są jednak emulowane na PS4 i można je nabyć w PS Store. Sony nie widzi w tym jednak większego potencjału, a wsteczna kompatybilność dla gier z PS3 może być bardzo trudnym zadaniem do wykonania, jak sugerował jeszcze podczas targów E3 2015 sam Shuhei Yoshida: Jeśli to byłaby prosta sprawa, po prostu byśmy to zrobili.

A Wam brakuje na PS4 możliwości zagrania w starsze produkcje?

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie