Oto najlepsze gry na PlayStation 5, które ukazały się w tym roku

God-of-War-Ragnarok
Newsy PS5

Czas przejrzeć, co warto kupić na najnowszej konsoli Sony. Nasza subiektywna lista.

Co prawda do końca roku pozostało jeszcze trochę czasu, ale patrząc na kalendarz premier, będzie raczej bez zaskoczeń. Tym samym stwierdziłem, że warto wstępnie przyjrzeć się, co ciekawego ukazało się na PlayStation 5 w ostatnich miesiącach. A jest tego całkiem sporo. Dodatkowo polecam zajrzeć po zakup wymienionych gier do naszego Partnera, sklepu Instant Gaming. Mają tam naprawdę dobre ceny, a jeśli nie znajdziecie danej produkcji, to zawsze możecie doładować portfel w PSN. W Instant Gaming sporo na tym zaoszczędzicie!

Pierwsze miejsce otwiera Elden Ring. Muszę przyznać, że nigdy nie byłem zwolennikiem gier typu souls-like, ale ten tytuł powinien sprawdzić niemal każdy. Dlaczego? W końcu twórcy nie wyśrubowali tak bardzo poziomu trudności, oczywiście nadal ginie się na potęgę, ale rozgrywka jest nieco bardziej przyjazna dla niedzielnego gracza. Sam doskonale się w tej produkcji odnalazłem i chyba nie tylko ja. W tej chwili na Metacritic Elden Ring zajmuje zaszczytne pierwsze miejsce, jako najlepiej oceniana gra na PlayStation 5 w tym roku.

Zaraz za nią znajduje się God of War Ragnar, co szczególnie nie powinno dziwić. To kompletna gra akcji, ze świetną fabułą, efektowną grafiką i rozgrywką, która wciąga niczym otchłań piekieł. Produkcja dostała nominację do Najlepszej Gry Roku i ma bardzo dużą szansę na zwycięstwo.

Na mojej liście nie mogło zabraknąć The Last of Us Part 1. Tak, zdaję sobie sprawę, że to remake, a nie żadna nowa gra, ale jeśli jeszcze nie mieliście okazji zapoznać się z historią Ellie i Joela, to jest najlepszy moment, aby to zrobić.

Zaraz za podium postanowiłem umieścić Horizon Forbidden West. Przy pierwszej części bawiłem się znakomicie, a druga wydana na PS5 jest pod każdym względem lepsza. Nie tylko graficznym. Produkcja urzeka przede wszystkim dzięki świetnemu systemowi walki. Gracz do każdej maszyny musi podejść z inną strategią na ubicie stwora, a wcześniej sprawdzić jego słabe punkty. Polecam, jeśli przygody Aloy nie są wam jeszcze znane.

Piąte miejsce zostawiłem dla Gran Turismo 7. Uwielbiam tę serię od pierwszej części wydanej jeszcze na PlayStation (PSX). A wiecie co jest ciekawe w „siódemce”? Że niektóre odgłosy jak chociażby odliczanie do startu, są niemal takie same jak były 25 lat temu! To jest dopiero powrót do przeszłości w nowym wydaniu. Dla osób, które lubią wyścigi, GT7 to pozycja obowiązkowa.

Na końcu postanowiłem umieścić Uncharted: Kolekcja Dziedzictwo Złodziei, które zawiera Uncharted 4 oraz Zaginione Dziedzictwo. Dla mnie seria ta stanowi najlepszą jeśli chodzi o gry nawiązujące do filmów Indiana Jones. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że mamy jeszcze Tomb Raidera, ale niestety Lara w ostatnich latach jakby straciła zapał. Drake i spółka ze swoimi przygodami wskakują u mnie nie tylko na listę najlepszych gier tego roku na PS5, ale jako jedna z lepszych serii w ogóle.

Wszystkie wymienione gry dostaniecie w Instant Gaming. Zerknijcie koniecznie na ofertę sklepu.

1Chciał zagrać w Elden Ring, ale przeszkodziła mu wojna. W końcu spełnił marzenieElden Ring
2God-of-War-RagnarokGod of War Ragnar
3The Last of Us Part I jako "najlepsza gra września" zdaniem graczyThe Last of Us Part 1
4Horizon Forbidden West z nową aktualizacją o numerze 1.17Horizon Forbidden West
5Gran Turismo 7 / aktualizacja 1.13Gran Turismo 7
6Uncharted-4Uncharted: Kolekcja Dziedzictwo Złodziei

Źródło: Materiał powstał we współpracy z Instant Gaming

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie