Takie gry to obecnie rzadkość. Coś dla osób, które pamiętają Dungeon Master i Eye of the Beholder

Takie gry to obecnie rzadkość. Coś dla osób, które pamiętają Dungeon Master i Eye of the Beholder
Newsy PC

Czy jesteś gotów, aby zgłębić sekrety mechanicznej, monumentalnej wieży, sięgającej głębin morza?

Fatbot Games ogłasza datę premiery swojego debiutanckiego projektu. Inspirowane staroszkolnymi klasykami Vaporum będzie dostępne na Steamie już 28 września.

Pierwszą rzeczą, którą widzisz po przebudzeniu się z dziwnego, strasznego snu, jest monstrualna wieża przesłaniająca niebo. Mimo, że budzi w Tobie niepokój, jednocześnie, z jakiegoś dziwnego powodu, czujesz, że coś Cię do niej przyciąga. Nie masz wyjścia – utknąłeś pośrodku niczego, pozbawiony wspomnień, i nie masz dokąd pójść. Ocean jest rozległy, a Ty jesteś sam. Wejście do wnętrza wieży wydaje się jedynym rozwiązaniem. Tylko czemu wygląda tak znajomo?

Zanurz się w nieznane, mierząc się z coraz silniejszymi przeciwnikami i rozwiązując coraz bardziej skomplikowane łamigłówki. Odkryj tajemnice tragicznych wydarzeń, które rozegrały się w wieży, poznaj los jej mieszkańców i, co najważniejsze, odzyskaj swe wspomnienia i dowiedz się, kim właściwie jesteś. Jedno jest pewne – niebieska substancja, którą widzisz niemalże na każdym kroku, zdaje się ze wszystkim łączyć.

Jeśli chcesz zgłębić wszystkie tajemnice Vaporum, czytaj wszystkie informacje i dokumenty, które tylko uda Ci się odnaleźć. Eksploruj opcjonalne lokacje i zdobywaj nagrody za dodatkowe wyzwania. Wnętrze mechanicznego kolosa jest pełne sekretnych przejść; znajdziesz w nich unikalne przedmioty i notatki mieszkańców, które rzucą nieco światła na wydarzenia poprzedzające Twe przybycie. Czy będziesz w stanie odkryć prawdę?

O VAPORUM

Vaporum to pierwszoosobowy dungeon crawler z ruchem skokowym dla pojedynczego gracza, z oryginalnym, steampunkowym settingiem, inspirowany staroszkolnymi klasykami, takimi jak Dungeon Master I i II, seria Eye of the Beholder oraz Legend of Grimrock I i II.

Każdy typ przeciwnika w Vaporum ma słabe i mocne strony, oraz posiada indywidualne ataki i mechanizmy defensywne. Aby ich pokonać, dobrze opracuj swą taktykę. Zróżnicowane pod względem zadawanych obrażeń i wyglądu bronie oferują unikalne bonusy i ataki. Dobieraj zestawy ulepszeń, które pomogą Ci przetrwać.

Korzystaj z szerokiego zasobu umiejętności: ataków bezpośrednich i obszarowych, defensywnych wzmocnień i wielu innych. Uważaj jednak – są potężne, więc wyczerpują Twoje zasoby energii. Pamiętaj też, że niektórzy przeciwnicy są odporni na pewne typy ataków. Musisz więc sam wpaść na najlepszy sposób rozwiązania każdego starcia.

Kombinuj i rozwiązuj intrygujące łamigłówki zróżnicowane pod względem stopnia skomplikowania. Liczy się refleks i skupienie. Większość zagadek koncentruje się na jednym pomieszczeniu, ale bywa, że cele umożliwiające progres rozrastają się nawet na wiele poziomów.

Wzmacniaj swój egzoszkielet. Ekwipuj zróżnicowane gadżety i decyduj, w jaki sposób będziesz grać. Zbroja staje się mocniejsza dzięki absorbowaniu ze zniszczonych wrogów specjalnej substancji, fumium, dzięki czemu odblokujesz dodatkowe obwody, które pozwolą Ci zyskać na stałe dodatkowe atrybuty, bonusy i umiejętności pasywne. Mówiąc krótko – przygotuj się na mnóstwo opcji personalizacji!

VAPORUM – GŁÓWNE CECHY GRY:

  • Walka w czasie rzeczywistym! Pierwszoosobowe starcia z groźnymi wrogami wyposażonymi w zróżnicowane umiejętności.
  • Taktyka i plan. Korzystaj z szerokiego wachlarza ataków i obserwuj swoich przeciwników – każdy typ wroga posiada mocne i słabe strony.
  • W pełni zdubbingowani główni bohaterowie. Dowiedz się, co się przydarzyło mieszkańcom mechanicznej wieży dzięki odsłuchiwaniu dzienników głosowych nagranych przez protagonistów.
  • Tony możliwości personalizacji! System oparty na gadżetach pozwala na rozwijanie egzoszkieletu i własnej ścieżki rozgrywki.
  • Absorbuj fumium z pokonanych wrogów. Odblokowuj dodatkowe przewody w swoim egzoszkielecie, zdobywaj nowe bonusy i umiejętności.
  • Eksploruj, przeszukuj, odkrywaj. Szukaj opcjonalnych przejść, wypełnionych dodatkowymi wyzwaniami i nagrodami.
  • Spryt i cierpliwość. Rozwiązuj zróżnicowane pod względem poziomu trudności łamigłówki.
  • Co się wydarzyło w tajemniczej wieży? Fabuła pełna mrocznych sekretów i nieoczekiwanych zwrotów akcji.

Vaporum będzie dostępne na PC już 28 września.

Źródło: materiał producenta, opracowanie własne

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie