Gry na Xbox Series X – wygląd pudełek. Czy Microsoft przebije projekt fana?

Jeden z użytkowników forum Reddit przedstawił własną wizję pudełek do gier na Xbox Series X. Wyglądają naprawdę elegancko i minimalistycznie.

Prezentowaliśmy już koncept na pudełkowe wydania gier PS5, a teraz możemy spojrzeć na projekt poświęcony konkurencji, czyli tytułom dedykowanym next-genowi Microsoftu.

Pomysł jest naprawdę ciekawy i minimalistyczny, jak sama konsola Xbox Series X. Widzimy tutaj dużą grafikę prezentującą grę oraz wyróżniający się napis Xbox na czarnym tle. Możliwe, że Amerykanie właśnie tak postąpią i zamiast Xbox Series X ograniczą się do samego słowa Xbox. Zresztą, Microsoft zaznaczał, że Series X to nazwa modelu, a nowa konsola to po prostu Xbox. Projekt fana jest zatem jak najbardziej trafiony. Poniżej widnieje natomiast dopisek “Series X Enhanced” oraz dodatkowo “Xbox One Compatible”.

Pudełka na gry Xbox Series X. Koncept fana.

To drugie jest zasadne z tego względu, że Microsoft dopiero po około dwóch latach po premierze nowej generacji wypuści pierwsze gry dedykowane tylko jej. Do tego czasu wszystkie tytuły będą kompatybilne z obecną oraz nową konsolą, zatem taki dopisek “Xbox One Compatible” również może zagościć na pudełkach.

Skoro przy grach na next-geny jesteśmy, wydaje się, że Sony pójdzie zupełnie inną drogą niż Amerykanie. Japończycy mają ponoć od premiery PS5 serwować graczom ekskluzywne tytuły tylko na nową konsolę, zachęcając tym samym do przejścia na kolejną generację.

Patrząc na poczynania obu obozów, ma to pewien sens. Microsoft bardziej niż na konkretny sprzęt, stawia na usługi oraz jednoczenie graczy PC z konsolowymi. Dlatego Amerykanie chcą utrzymać Xbox One przy życiu jak najdłużej, jako część istniejącego “ekosystemu”. Sony to z kolei skupienie się na jednej platformie (mieliśmy przykład w postaci porzucenia PS Vita na rzecz PlayStation 4) oraz grach ekskluzywnych. Zatem ostatnie wielkie gry na PS4 w tym roku, a później już tylko PlayStation 5.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

1 (KOMENTARZ) w “Gry na Xbox Series X – wygląd pudełek. Czy Microsoft przebije projekt fana?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: