Gran Turismo Sport z niecodziennym pomysłem. “Zdobądź prawdziwą licencję wyścigową”

Ciekawe, na co w rzeczywistości pozwoli taki dokument.

Oficjalna strona serii Gran Turismo zaskakuje nas wiadomością, według której za granie w nadchodzącą odsłonę serii o podtytule Sport będziemy mogli uzyskać prawdziwą licencję wyścigową (FIA Gran Turismo Digital Licence). Co ciekawe, ma mieć ona taką samą wartość, jak licencja zdobyta w prawdziwym świecie.


Nie wiadomo jeszcze, czy wirtualny dokument rzeczywiście pozwoli jego posiadaczom wziąć udział w prawdziwych wyścigach, lecz póki co, strona Gran Turismo zdaje się właśnie taki scenariusz sugerować. Szczegółowe warunki dotyczące takiej licencji mamy poznać w późniejszym terminie.

Póki co zdradzono jedynie, że cyfrową licencję otrzymają gracze, którzy ukończą w Gran Turismo Sport tryb rajdowej etykiety, zdobędą minimum srebro we wszystkich etapach kampanii oraz pewien poziom kierowcy w Sport Mode.

Producent Kazunori Yamauchi tłumaczy na łamach serwisu GameSpot, że na wspomniany poziom kierowcy będą się składać punkty klasy oraz punkty fair play. Ciekawostką jest fakt, że jeśli nie będziemy kierować się na torze zasadami czystej rywalizacji, nasz poziom punkcików fair play będzie się zmniejszał i w ostateczności będziemy mogli ścigać się jedynie z innymi graczami, którzy nie stosują się do czystych zasad.

Chęć udziału w akcji zdobycia cyfrowej licencji wyścigowej Gran Turismo wyraziły póki co 22 państwa, lecz niestety nie ma wśród nich Polski.

Przypominamy na koniec, że Gran Turismo Sport pojawi się na PlayStation 4 w dniu 18 listopada (premiera w Europie).

FIA Gran Turismo Digital Licence
FIA Gran Turismo Digital Licence

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

45 Shares
Share45
+1
Tweet