Ten samochód zobaczycie tylko w Gran Turismo Sport

Specjalna wersja w grze na PlayStation 4.

McLaren Automotive wybiega w przyszłość i prezentuje samochód Ultimate Vision Gran Turismo, który powstał we współpracy z producentami gry Gran Turismo Sport na PlayStation 4. Projektowanie auta na potrzeby wirtualnego świata oznaczało dla inżynierów wolność od obciążeń i ograniczeń dotyczących aut przeznaczonych do produkcji.

Vision Gran Turismo to innowacyjny projekt, który powstał w 2013 r. z okazji 15 rocznicy serii gier wyścigowych. W jego założeniach twórcy samochodów i karoserii z całego świata mieli zaprojektować dla Gran Turismo wyczynowe modele, ucieleśniające ich indywidualne tradycje i filozofie.

13 premier gier na nowy tydzień. I wojna światowa, realistyczne wyścigi, trochę kosmosu, RPG…

Przez ostatnie lata projekt wykroczył daleko poza świat gier Gran Turismo, odbijając się echem w zespołach projektowych i inżynierskich całej branży. Niektóre z tych modeli zagościły w pełnowymiarowej odsłonie na targach motoryzacyjnych na całym świecie. Vision Gran Turismo stał się nawet inspiracją dla futurystycznych, innowacyjnych projektów, które mają szansę zadecydować o przyszłości motoryzacji.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.