Gran Turismo Sport vs. Gran Turismo 6. Przyjrzyjcie się różnicom w grafice

Najnowsza odsłona serii GT zawita jeszcze w tym roku na PlayStation 4.

Gran Turismo Sport pojawi się na konsoli od Sony w dniu 18 listopada (premiera w Europie), zatem jeszcze sporo czasu upłynie, zanim ponownie usiądziemy za kierownicą. Studio Polyphony Digital obiecuje zwiększenie realizmu modelu jazdy oraz piękniejszą oprawę graficzną. Jednak czy dużo lepszą niż mogliśmy zobaczyć w Gran Turismo 6, które zostało wydane na PlayStation 3 pod koniec 2013 roku? Mieliśmy już porównanie wideo obu tytułów, a teraz przyszła pora na kolejną konfrontację, tym razem przedstawioną za pomocą gifów.


Jak możecie zobaczyć, Gran Turismo Sport oferuje przede wszystkim więcej szczegółów otoczenia, a same auta również prezentują się bardziej okazale.

Tego, czego w nowej odsłonie serii jednak zabraknie, to dynamiczny system pogody oraz cyklu dnia i nocy. Przed wyścigiem wybierzemy po prostu, czy chcemy jechać w deszczu, w pełnym słońcu, o zmierzchu czy nocą. Dokonany wybór będzie obowiązywał przez cały przejazd i nie uraczymy np. tego, że nagle się zachmurzy lub przestanie padać.

Twórcy gry tłumaczą, że usunęli te efekty z Gran Turismo Sport właśnie dlatego, by poprawić jakość obrazu oraz zapewnić graczom większą liczbę klatek na sekundę.

Gran Turismo Sport vs. Gran Turismo 6
Gran Turismo Sport vs. Gran Turismo 6
Gran Turismo Sport vs. Gran Turismo 6
Gran Turismo Sport vs. Gran Turismo 6

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

15 Shares
Share15
+1
Tweet