Pół roku tworzą jedno auto. Co z tego wyjdzie?

Producent zdradza szczegóły procesu tworzenia najnowszych wyścigów na PlayStation 4.

Gran Turismo Sport zostało zapowiedziane cztery lata temu, jeszcze w czasie, kiedy to dopiero debiutowało Gran Turismo 6 na PlayStation 3. Od tego momentu Polyphony Digital nie ustaje w wysiłkach nad dopieszczeniem każdego auta w Gran Turismo Sport. Premiera tej gry była już przesuwana i mamy nadzieję, że kolejnego opóźnienia nie będzie. Gra wylądować ma na PlayStation 4 już 17 października tego roku.

Jak zdradza producent, każdy pojedynczy samochód to praca na około 6 miesięcy. Stąd tak długo musimy czekać na grę. To jednak nie wszystkie ciekawe informacje, które przekazuje Polyphony Digital. Otóż według głównego producenta gry i szefa studia Kazunori Yamauchiego, Gran Turismo Sport ma tak dużo detali, że mogłoby działać nawet w 8K.

6 miesięcy zajmuje nam stworzenie pojedynczego auta. Możliwości graficzne wykraczają poza PS4 Pro. Dlatego budujemy całość dla przyszłych wersji konsoli, nie tylko dla tej, którą widzimy dzisiaj – zdradza producent.

Wygląda więc na to, że w przyszłości producent będzie chciał wykorzystać Gran Turismo Sport, lub zremasterowaną wersję wymienionej gry na nowym sprzęcie od Sony. Czy będzie to PlayStation 5, czy też kolejne mocniejsze wcielenie PlayStation 4 Pro? Czas pokaże.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.