Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Gran Turismo bardziej offline? Twórca serii o kierunku, w jakim jedziemy

Obecne Gran Turismo Sport nie każdemu przypadło do gustu, ponieważ zbyt mocno skupia się na rozgrywkach sieciowych. Seria może wykonać jednak zwrot w przeszłość.

I choć na razie nie wiemy, czy będzie to mały ukłon w stronę osób stawiających na singleplayer, czy jednak coś więcej, jedno jest pewne – deweloperzy nie zamierzają odpuszczać offline i obiecują, że zobaczymy w Gran Turismo więcej takich zmagań.

Sprawa została poruszona na łamach serwisu GTPlanet, gdzie twórca serii Gran Turismo, Kazunori Yamauchi, dał kilka wskazówek na temat przyszłego kierunku franczyzy. Przede wszystkim stwierdził, że należy dodać więcej rozgrywki offline do serii. Nie dlatego, że nagle zauważono, iż online to zły kierunek. Offline ma sprawić, że częściej będziemy zaglądali na serwery.

Yamauchi twierdzi, że rozgrywka w trybie offline pozwala doszlifować umiejętności, co przekłada się na zwiększenie pewności siebie podczas wyścigów online. Obecne Gran Turismo Sport zostało stworzone pod patronatem organizacji FIA i oferuje codzienne oraz tygodniowe sezony. Twórca serii wspomniał, że ponad 3,5 miliona graczy bierze udział w zwykłych wyścigach w lobby. Z tego 1,5 miliona dołącza do oficjalnych wyścigów codziennych. Liczby spadają, gdy patrzymy na certyfikowane przez FIA Mistrzostwa GT Online – tylko 358 000 graczy bierze w nich udział.

Polyphony Digital pracuje nad znalezieniem sposobu, by zwiększyć zaangażowanie graczy w mistrzostwa online. Dodatkowa zawartość offline, w tym więcej testów licencyjnych, będzie częścią tej inicjatywy. Co ciekawe, Yamauchi stwierdził, że zmiany, nad którymi pracuje zespół, mogą nie zostać wprowadzone do Gran Turismo Sport. Można to uznać za wskazówkę, że deweloper pracuje nad kolejną odsłoną wyścigowej serii.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%