Pierwszy rozdział tegorocznego hitu dla fanów horrorów i westernów za darmo

Gra za darmo na Steam - pierwszy rozdział Weird West bez opłat
Newsy PC

Na Steam już teraz możecie pobierać nową grę za darmo, choć nie do końca całą, a tylko jej jeden rozdział. Niemniej Weird West jest warte uwagi.

Weird West to tegoroczny „cichy hit”, o którym dość głośno było przed premierą, a po niej zrobiło się niepokojąco cicho. I to całkiem niesłusznie, bo jest to co najmniej bardzo udana wariacja na temat różnych gatunków od byłych twórców m.in. Dishonored. Weird West łączy ze sobą estetykę okultystycznego horroru i westernu otwierając przed graczami nieprzyjazny i pełen niebezpieczeństw świat Dzikiego Zachodu.

Gra za darmo na Steam – Weird West

Produkcja jest tak naprawdę paroma opowieściami różnych bohaterów. Znajdziemy tu więc rewolwerowczynię i jej dążenie do odkupienia oraz odnalezienia rodziny, czy… człowieka-świnię chcącego dowiedzieć się, kim jest. Fabuła nie jest tu aż tak mocno zarysowana, ale sama rozgrywka pozwala na wiele. Łącząc elementy RPG, gry akcji, skradanie i immersive simy mamy tutaj zaskakująco interaktywny świat, w którym odnajdą się fani zaglądania w każdy kąt. Sprawia to też, że w zaledwie jednym epizodzie możemy spędzić sporo godzin.

Aby się o tym przekonać, wystarczy tylko udać się na kartę Steam produktu i przypisać go do konta. Tak – twórcy zrobili graczom niespodziankę i wydali pierwszy rozdział gry zupełnie za darmo. Warto wspomnieć, że nie jest to wcale „demo”, a naprawdę długi segment, z wieloma zadaniami pobocznymi i dość daleko idącą regrywalnością. W sam raz, aby dowiedzieć się, czy Weird West jest produkcją dla nas. W razie czego na pełną wersję obowiązuje teraz spora promocja.

Warto wspomnieć, iż tytuł cały czas rozwijany jest po premierze. Początkowe problemy ze sterowaniem czy stabilnością zdają się już nie istnieć. Nie wiemy, jakie plany na przyszłość ma zespół WolfEye Studios, ale trzeba przyznać, że to niezwykle utalentowana grupa.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie