Remake Gothica z kooperacją? Tak sądzą internauci, ale nie wszystko jest takie piękne

Gothic Remake (1)
Newsy PC PS5 Xbox Series

W internecie pojawiły się bardzo ciekawe wpisy jednego z projektantów Gothic Remake. Wskazywał on, iż w grze być może pojawi się… tryb multiplayer.

Gothic z multi? Brzmi w zasadzie abstrakcyjnie, ale wierni fani serii z pewnością nie pogardziliby taką produkcją. Tym bardziej że powstaje remake pierwszej części, który teoretycznie może zadebiutować w 2023 roku. Tym razem uważni internauci nie przegapili kolejnych ciekawych poszlak w sprawie gry.

Na profilu LinkedIn jednego z pracowników pojawił się intrygujący opis jego obecnego stanowiska. Fani gry od razu wrzucili go na Reddita i zaczęli debatować nad tym, czy faktycznie twórcy mogą dodać do gry opcję kooperacji. W końcu w opisie dało się wyczytać, iż „Gothic Remake to RPG w otwartym świecie, w którego możesz grać samodzielnie lub z 4 przyjaciółmi w trybie kooperacji”. To zresztą nie wszystko.

Jako programista rozgrywki, położyłem podwaliny pod obecny system, serwer, na którym gracz może stworzyć sesję i pozwolić innym do niego dołączyć.

– głosił opis stanowiska jednego z pracowników Alkimia Interactive

Gothic Remake z co-op’em? No cóż…

Teoretycznie dość jednoznacznie wskazuje to na dodanie do gry opcji rozgrywki multiplayer. Fani, rzecz jasna, od razu podchwycili temat i zaczęli snuć wizję wspólnej gry ze znajomymi. Wkrótce jednak w wątku udzielił się Reinhard Pollice, reżyser gry. Jednoznacznie ukrócił wszystkie teorie.

Niestety ta informacja nie jest prawdziwa. Istnieją dwie rzeczy, które wyjaśniają tę informację: 1. Mamy dostępną pewną ograniczoną funkcjonalność trybu wieloosobowego. Jak wiecie, pracujemy na silniku Unreal Engine, który domyślnie jest gotowy do gry wieloosobowej. Zachowaliśmy niektóre z podstawowych systemów ruchu i walki z ograniczoną funkcjonalnością multiplayer do celów testowych. 2. Nasz zespół programistów pracuje w taki sposób, że na pewnych etapach nie koncentruje się na tworzeniu ostatecznej wersji projektu Remake Gothic, ale tworzy skalowalne systemy, które mają bardziej ogólne zastosowanie. Wiele z tych ogólnych systemów (które później zostaną wykorzystane w innej formie we właściwej grze Gothic Remake) jest w pewnym stopniu gotowych do gry wieloosobowej.

– wyjaśnia w komentarzu reżyser Gothic Remake

No cóż… to byłoby na tyle. Niby jednoznacznie wskazuje to na brak chęci dodania trybu co-op, choć niejako to przeczy ogólnemu opisowi gry z profilu programisty (opis stanowiska został już do tej pory zmieniony). Ponadto twórcy wyraźnie zaznaczają, że mają narzędzia do co-op’a, które potencjalnie mogłyby zostać użyte w trakcie produkcji gry. Problem w tym, że ich właściwa implementacja z pewnością spowodowałaby mnóstwo nowych problemów. Warto też zaznaczyć, iż na końcu reżyser gry wyjaśnił, że sposób pracy deweloperów i sam Unreal Engine raczej nie pomogą także twórcom modów, którzy chcieliby opracować modyfikacje multiplayer do gry.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie