GOG Galaxy z największą aktualizacją w historii

Sporo przydatnych funkcji debiutuje w GOG Galaxy.

GOG Galaxy Update 1.2 wprowadza możliwość zapisywania stanu gry w chmurze, pozwala w pełni dostosować klienta do własnych potrzeb, zmniejsza zapotrzebowanie na zasoby systemowe dzięki nowemu stanowi hibernacji i wiele więcej.

GOG Galaxy, opcjonalna aplikacja stworzona by w łatwy sposób kupować, grać i aktualizować swoje gry, a także grać ze znajomymi przez Internet niezależnie od platformy na której posiada się dany tytuł, kończy okres beta testów i wprowadza największą aktualizację oprogramowania.

Najważniejszym elementem GOG Galaxy Update 1.2 są tak zwane Universal Cloud Saves, czyli możliwość zapisywania stanu gry w chmurze. Ta nowa funkcjonalność dotyczyć będzie nie tylko nowych gier, ale i tytułów które nigdy wcześniej nie oferowały możliwości przetrzymywania stanów gier na zewnętrznym serwerze. Dzięki temu, tytuły takie jak Planescape: Torment, Dragon Age Origins, Heroes of Might & Magic III, czy Vampire: the Masquerade Bloodlines po raz pierwszy otrzymają możliwość synchronizowania stanu gry oraz posiadania jego kopii zapasowej w chmurze. Dodatkowo, ponieważ GOG.com uznaje zasadę oddania w ręce użytkowników pełnej swobody, pliki ze stanem gry będą w pełni dostępne – w każdej chwili użytkownik będzie mógł pobrać kopię zapasową swojego stanu gry i użyć jej w dowolny sposób.

GOG Galaxy 1.2 – biblioteka

Utracenie stanu gry może być bardzo frustrujące. A przytłaczająca część klasycznych gier, nie wspierała zapisu stanu gry w chmurze – aż do teraz – tłumaczy Piotr Karwowski, dyrektor zarządzający GOG.com. – Dzięki wprowadzeniu do GOG Galaxy funkcjonalności Universal Cloud Saves, synchronizacja stanu gry dzięki chmurze pojawi się nie tylko w nowych grach, ale także w uwielbianych przez graczy klasykach, jak i w tytułach, których od wielu lat nikt już nie wspierał.

GOG Galaxy Update 1.2 wprowadził również możliwość dostosowania klienta do własnych potrzeb, poprzez możliwość wyboru, z których funkcjonalności użytkownik chce korzystać. Zupełnie nowy tryb hibernacji pozwoli na zmniejszenie obciążenia zasobów systemowych i oszczędzanie baterii, gdy grasz w grę lub gdy klient działa w tle. Aktualizacja 1.2 to także nowe funkcjonalności, które były wielce oczekiwane przez społeczność GOG.com, takie jak – możliwość ograniczenia przepustowości łącza w konkretnych porach dnia i nocy, licznik klatek na sekundę, możliwość zapisywania zrzutów ekranu, system notyfikacji, nowy czat i więcej.

GOG Galaxy Update 1.2 jest już dostępny dla użytkowników, którzy wybrali w kliencie możliwość testowania nadchodzących aktualizacji. Natomiast wszyscy użytkownicy klienta otrzymają aktualizację już w kwietniu.

Źródło: GOG Galaxy

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.