Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

2 komentarze

God of War na PS4. Znamy czas przejścia i wielkość gry po instalacji

Kolejny dzień i kolejne wieści od Kratosa. God of War – jeśli będziemy chcieli zaliczyć wszystko na 100 procent – oferuje naprawdę bardzo długą zabawę. Szykujcie zatem miejsce na dysku twardym konsoli. Wiadomo już, ile przestrzeni trzeba zarezerwować na grę.

Data premiery God of War zbliża się wielkimi krokami i tytuł wyląduje na PlayStation 4 już w tym miesiącu – 20 kwietnia. Ostatnie dni przynosiły ze sobą kolejne gameplay’e, lecz dzisiaj nie będzie oglądania, tylko konkrety odnośnie czasu przejścia God of War oraz miejsca na HDD.

Zaczynamy od pierwszej rzeczy, czyli instalacji gry. Według redakcji serwisu PlayStation Life, która otrzymała już kopię recenzencką produkcji, Kratos i Arteus potrzebują do zagnieżdżenia się na twardzielu PS4 dokładnie 44,6 GB. Sporo, choć bywały gry, które zajmowały jeszcze więcej przestrzeni na HDD konsoli. Trzeba jednak pamiętać, że mówimy tutaj o czystej instalacji, do której z pewnością dodamy aktualizacje zajmujące kolejne gigabajty danych.

Kiedy PlayStation 5? Specyfikacja techniczna ujawniona przez sprawdzone źródło

Jeśli już God of War rozsiądzie się wygodnie na dysku twardym PlayStation 4, a my rozsiądziemy się wygodnie w fotelu z padem w dłoni, szybko nie wypuścimy kontrolera. Reżyser God of War, Cory Barlog, zdradził podczas rozmowy z Kinda Funny Gamescast, że czas gry w przypadku zaliczenia God of War na 100 procent wynosi ponad 40 godzin. Jeden z deweloperów pracujących nad grą potrzebował dokładnie 43 godzin, by zrobić w grze wszystko, co można. Lecz wiadomo, taka osoba jest zaznajomiona z produkcją i w przypadku graczy czas przejścia God of War może się znacznie wydłużyć.

Recenzje God of War pojawią się 12 kwietnia

Sony jest pewne sukcesu nowej formuły na God of War i zdecydowało się na kolejny odważny krok. Idąc pod prąd obecnym trendom, gdzie zazwyczaj recenzje wielkich produkcji AAA są dostępne w dniu premiery lub nawet kilka dni po niej, postanowiono wysłać redakcjom klucze na recenzenckie egzemplarze tytułu o wiele wcześniej. Jak czytamy na łamach serwisu Attack of the Fanboy, Sony potwierdziło, że embargo na recenzje God of War zostanie zniesione już tydzień przed premierą, dokładnie w dniu 12 kwietnia 2018 roku.

God of War – nowy gameplay:

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%