Stworzył 60-centymetrową kopię GlaDOS dzięki drukarce 3D. Pozazdrościć takiego eksponatu

GlaDOS - Portal
PC

GlaDOS to jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci z portfolio Valve. To antagonistka z gier Portal i Portal 2. Pewien fan druku 3D postanowił stworzyć jej wierną kopię, którą podwiesił do sufitu w mieszkaniu.

Reddit, jak pewnie wiecie, to istna skarbnica ciekawostek m.in. ze świata gamingu. Tym razem podczas przeglądania wymienionej strony natrafiłem na niesamowitą replikę złego robota z jednej z najlepszych gier Valve. Bogey01, który wstawił do sieci poniższy post, podzielił się z resztą redditowej społeczności, że wydrukowanie całości zajęło mu około 150 godzin. Cały proces stworzenia kopii GlaDOS zajął mu 2 lata.

Warto nadmienić, że każdy z Was może stworzyć identyczną kopię, a jeśli posiadacie także wiedzę z zakresu mechatroniki, możecie „ożywić” tego nikczemnego robota. Zobaczcie, jak wygląda projekt w połączeniu z kilkoma silniczkami, płytami PCB oraz innymi elektronicznymi częściami.

Link do do plików projektu znajdziecie w tym miejscu. Według mnie możliwość stworzenia tego typu rzeczy we własnym zakresie pokazuje, jak spory potencjał kryje druk 3D w połączeniu z podstawową wiedzą na temat działania elektroniki. Trochę funduszy i wolnego czasu wystarczy, by tworzyć podobne dzieła, jak te omówione w tym tekście.

Swoją drogą, w pamięci utkwiła mi po dziś dzień pewna diorama z Resident Evil Village, którą także stworzono przy pomocy druku 3D, aczkolwiek już z wykorzystaniem żywicy syntetycznej. Więcej na temat Lady Dimitrescu kąpiącej się w wannie pełnej krwi możecie przeczytaj tutaj.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie