Oszukiwanie w grach nie popłaca. Ubisoft zaostrza reguły

Oszukiwanie w grach nie popłaca. Ubisoft zaostrza reguły
Newsy PC PS4 XOne

Oszuści potrafią zepsuć niejedną grę, lub chociaż odstraszyć od niej spore grono użytkowników. Dlatego każdy duży deweloper stara się wyplenić nieuczciwych graczy z serwerów i nie inaczej jest z Ubisoftem.

Deweloper szykuje na dni od 21 do 25 września otwartą betę nowego trybu do Ghost Recon Wildlands (tutaj szczegóły) i dlatego postanowił jeszcze bardziej rozbudować swoje narzędzia do zgłaszania chiterów, a także podjąć dalsze kroki w ramach walki z osobami wychodzącymi z meczów oraz oszustami. Poniżej znajdziecie komunikat Ubisoftu w tej sprawie.

13 premier gier na nowy tydzień. I wojna światowa, realistyczne wyścigi, trochę kosmosu, RPG…

Walka z oszustami

Podobnie jak w przypadku kampanii, nie będziemy tolerowali żadnych oszustw w Ghost War. Walka z oszustami będzie jednym z naszych priorytetów. Ghost Recon Wildlands wykorzystuje różne metody wykrywania oszustw lub nieautoryzowanych zmian w grze. Jedną z nich jest EasyAntiCheat. Od momentu premiery gry w marcu 2017 roku, EAC zbanował ponad 1300 graczy, gwarantując uczciwą rozgrywkę dla wszystkich Duchów działających w fikcyjnej Boliwii.

Wychodzenie z meczów

Aby zagwarantować uczciwość rozgrywki, podczas otwartej bety zespół deweloperski będzie się przyglądał różnym metodom, które mają zapobiec opuszczaniu przez niektórych graczy rozgrywki podczas jej trwania. Gracze wychodzący w trakcie meczu otrzymają karę do PD. Co więcej, jeżeli drużyna, której gracz wyszedł z meczu, przegra rundę, przegrana ta będzie się liczyła do jego rangi umiejętności. Gracze mogą także zgłaszać osoby za złe zachowanie i opisywać tego rodzaju sytuacje działowi obsługi, co pomoże nam lepiej zrozumieć takie zachowanie.

Zgłaszanie graczy

W Ghost War chcemy ściśle współpracować z członkami naszej społeczności, zaczynając od otwartej bety. Gracze będą mogli zgłaszać oszustów lub graczy zachowujących się niewłaściwie. Równolegle będzie działać EasyAntiCheat. Dział obsługi będzie nakładał bany na podstawie konkretnych dowodów dostarczonych przez nasze narzędzia oraz innych graczy.

System zgłaszania działa na wszystkich platformach: PC, PlayStation 4 i Xbox One. Przejdźcie do profilu gracza i zgłoście go. Uważajcie, aby zapobiec nadużywania tej funkcji, danego użytkownika możecie zgłosić z jednego powodu tylko raz. Nie martwcie się: to gra drużynowa, więc Duchy także mogą zgłosić uciążliwego gracza. Pamiętajcie, że możecie z łatwością znaleźć gracza, którego chcecie zgłosić, korzystając z listy „Ostatnio poznanych graczy”.

Ghost Recon Wildlands

W momencie premiery Ghost War, zaczniemy usprawniać proces raportowania w Ghost Recon Network. Aby zgłosić gracza, Duchy będą musiały wykorzystać swoje zdolności zwiadowcze i zebrać dowody na to, że dany operator oszukuje. Zrzuty ekranu lub filmy są do tego najlepsze. Gdy zbierzecie dowody, połączcie się ze swoim profilem Ghost Recon Network i wyślijcie dane do działu obsługi. Pamiętajcie, funkcję tę dodamy w momencie premiery.

Ghost Recon Wildlands
Ghost Recon Wildlands

Kończąc, pamiętajcie, że jeśli obserwujecie niewłaściwe zachowanie przez platformę strony pierwszej, będziecie musieli dokonać zgłoszenia za pośrednictwem narzędzi do zgłaszania tej platformy. Wszystkie wspomniane powyżej elementy dotyczą środowiska Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlands (przykładowo, komunikacja głosowa w grze lub czat). Dziękujemy za zrozumienie.

Źródło: Ubisoft, opracowanie własne

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie