Mroczna misja dostępna w strzelaninie Ubisoftu przez ograniczony czas

Misja nie będzie aktywna wiecznie!

Ubisoft informuje o dodaniu do Ghost Recon Wildlands nowego wyzwania El Tio de la Mina. To jedna z legend, które mogliście poznać w grze.

W boliwijskiej tradycji górniczej El Tio jest władcą i bogiem podziemi. Jego kult ma korzenie jeszcze w czasach prekolumbijskich, kiedy to lud Uru czcił jego odpowiednik – boga Wari. El Tio wygląda jak połączenie diabła i kozła. Ma on szczególne znaczenie dla boliwijskich górników, zwłaszcza w regionie Potosi, gdzie idący do pracy robotnicy, w zamian za boską opiekę, składają u stóp jego posągu ofiary z liści koki, alkoholu lub tytoniu. Legenda mówi, że tych, którzy go nie szanują, czeka śmierć w męczarniach.

11 premier gier na obecny tydzień. Ekskluzywnie dla PS4, bulwersujący humor, chwila prawdy dla twórców Gothica…

Otrzymaliśmy meldunki o górnikach, którzy zginęli w dziwnych okolicznościach. Uważamy, że stoi za tym jeden z poruczników Santa Blanki, który najwyraźniej oszalał… W każdym razie oszalał bardziej niż jego koledzy po fachu. Zapewne uznał się za wcielenie El Tio, domagając się od okolicznych górników boskiej czci i posłuchu. Śmierć górników musiała być karą za nieposłuszeństwo wobec „bóstwa”. Musisz powstrzymać ten obłęd, Duchu. Zrób co w twojej mocy, aby ocalić górników i przywrócić porządek w boliwijskich kopalniach.

Pamiętaj też, aby podzielić się z nami widowiskowymi akcjami z gry, zamieszczając posty oznaczone hasztagiem #GhostRecon na Twitterze lub na odpowiednim wątku na naszych forach. Najlepsze nagrania i twórczość fanowska zostaną zaprezentowane na oficjalnych kanałach!

Misja wymagająca pokonania samozwańczego El Tio jest już aktywna i będzie dostępna do 1 listopada. Zapoluj na niego… póki jeszcze możesz.

Źródło: Ubisoft

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.