Ghost of Tsushima Director's Cut - główny bohater biegnie przez kwiecistą łąkę

Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Autorzy Ghost of Tsushima opowiadają, jak stworzyli dzieło sztuki

Na kanale PlayStation na Youtube pojawiło się wideo, w którym przedstawiciele Sucker Punch zdradzają ciekawe informacje na temat procesu tworzenia Ghost of Tsushima.

Trzej przedstawiciele studia Sucker Punch – dyrektor kreatywny Nate Fox, projektantka poziomów Joanna Wang i senior writer Patrick Downs – opowiedzieli na kilka pytań dotyczących Ghost of Tsushima. Z ich wypowiedzi dowiedzieliśmy się, jak powstawała produkcja i w jaki sposób udało się zrobić z niej dzieło sztuki.

Tworząc świat gry, studio bazowało na realiach historycznych, ale nie trzymało się ich ściśle. Nie było określonej reguły dotyczącej kolejności powstawania warstw artystycznej i gameplayowej – jedno i drugie powstawało równolegle, w tym samym czasie.

Autorom przyświecała idea stworzenia tytułu, w którym gracz mógłby kontemplować piękno natury. Stąd momenty, gdy możemy zatrzymać się na chwilę i rozejrzeć się wokoło, by bez ograniczeń podziwiać przyrodę.

Natomiast co dotyczy fabuły, to chciano skupić się nie tylko na transformacji głównego bohatera, ale opowiedzieć całą antologię historii różnych postaci. Istotnie tytuł pokazuje, jak dobrzy ludzie mogą dokonywać bardzo złych wyborów, gdy znajdą się w trudnej sytuacji.

Ghost of Tsushima zadebiutowało w lipcu 2020. Rok później wyszła ulepszona wersja gry wraz z dodatkiem Iki Island. Director’s Cut zostało generalnie bardzo dobrze przyjęte wśród krytyków. Pod tym adresem przeczytacie naszą recenzję rozszerzenia.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się