Ghost of Tsushima – fani gry wsparli odbudowę zabytku na wyspie

0 komentarzy

Akcja mająca na celu pokrycie kosztów remontu bramy na wyspie Cuszima okazała się strzałem w dziesiątkę – zebrano mnóstwo pieniędzy. Co ciekawe, duży udział mieli w tym fani tytułu od Sucker Punch.

W listopadzie 2020 w serwisie Camp-Fire (japońskim odpowiedniku Kickstartera) uruchomiono zbiórkę na odnowę bramy świątyni na japońskiej Cuszimie. Zabytek we wrześniu ubiegłego roku zniszczył tajfun. Celem kampanii było 5 milionów jenów (nieco ponad 170 tysięcy złotych). Po wczorajszym zakończeniu akcji okazało się, że jej wynik przewyższa oczekiwania ponad pięciokrotnie – zebrano w sumie 27 milionów jenów (około 960 tysięcy złotych). Zbiórkę wsparło ponad dwa tysiące osób.

Organizatorzy kampanii podkreślają, że duży udział mieli w jej sukcesie fani produkcji od Sucker Punch – okazało się, że byli oni szczególnie hojni, pomimo że sama świątynia nie występuje w GoT. Na stronie akcji wystosowano specjalne podziękowania dla sympatyków tytułu:

Otrzymaliśmy ogrom wsparcia od graczy Ghost of Tsushima – produkcji, której akcja rozgrywa się na wyspie Cuszima. Dostrzegamy w tym boskie przewodnictwo.

Rozpoczęcie remontu planowane jest na marzec; proces odnawiania bramy ma trwać do sierpnia.

Ghost of Tsushima zadebiutowało 17 lipca jako exclusive dla PS4. W grze wcielamy się w postać wojownika Jina Sakai, który stawia czoła Mongołom atakującym tytułową wyspę. Tytuł okazał się sporym sukcesem – świadczą o tym wysokie noty krytyków, dobra sprzedaż i szereg wyróżnień. Zapraszamy do przeczytania naszej recenzji.

Dagmara Kottke

Przygodę z grami zaczynała od tytułów takich jak Worms, THPS i Pizza Connection 2. Aktualnie obcuje przede wszystkim z produkcjami strategicznymi i pomysłowymi indykami; ogólnie gra w tytuły, w które nikt nie gra – i czyta książki, których nikt nie czyta.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się