GeForce RTX 2080 SUPER WGRP od marki Palit. Biały potwór dla wymagających graczy

Rzadko na rynku spotyka się taką wersję karty graficznej. Zobaczcie, czym wyróżnia się Palit GeForce RTX 2080 SUPER WGRP.

Palit prezentuje nową serię kart graficznych stworzoną z myślą o graczach wymagających czegoś więcej niż tylko bezkompromisowej wydajności. Nowe karty w nietypowym, białym kolorze podświetlane z każdej strony LED-ami RGB wyposażone są we wszystkie najnowsze rozwiązania Palita, oraz zaawansowany system odprowadzania ciepła co przekłada się na stabilną i cichą pracę. Dodatkowym wyróżnikiem jest naprawdę interesujący wygląd.

Seria White Game Rock Premium została stworzona na bazie cieszącej się popularnością wśród użytkowników serii Game Rock. WGRP jest jeszcze lepiej wyposażona, a pierwszym modelem w tej serii jest karta z niezwykle wydajnym układem Nvidia RTX 2080 SUPER.

Oprócz standardowych dla serii Game Rock topowych podzespołów i układu chłodzenia nowa seria charakteryzuje się białym kolorem osłony wentylatorów oraz białym, ozdobnym backplate z podświetlanym napisem Game Rock. Na pierwszy rzut oka napis ten wydaje się odwrócony do góry nogami, ale po umieszczeniu karty w komputerze widać, że był to celowy zabieg, bo właśnie w takim położeniu jest prawidłowo widoczny.

System iRGB umożliwia wybranie dowolnego koloru i jednego z wielu trybów podświetlania karty. Domyślnie kolorem sygnalizowana jest temperatura układu graficznego. Kolor zielony oznacza mniej niż 50 stopni Celsjusza, niebieski 50-80 stopni, pomarańczowy 80-90, a czerwony – powyżej 90.

Karta wyposażona jest w podwójny BIOS. Na standardowym pracuje w trybie półpasywnym zapewniając ciszę, a na wersji OC – zegary układu graficznego zostają podniesione o 45 MHz. Olbrzymi układ chłodzenia z miedzianą podstawą odbierającą ciepło od GPU, sekcji zasilania (DrMOS 10+2) i kości RAM wyposażony jest w 5 grubych ciepłowodów skutecznie przenoszących ciepło do dwóch olbrzymich bloków aluminiowych finów chłodzonych dwoma 100 mm wentylatorami TurboFan 2.0. 6-biegunowe silniki tych wentylatorów charakteryzują się mniejszym rozmiarem umożliwiającym zwiększenie o 10% powierzchni łopatek wirnika, 30% redukcję zużywanej energii i mniejsze wibracje. Rozbudowany układ chłodzenia sprawia, że karta zajmuje w komputerze 3 sloty.

Zasilanie jest dostarczane za pośrednictwem dwóch ośmiopinowych wtyczek, Palit RTX 2080 SUPER WGRP pobiera do 250W (do 285W z podłączonym USB). Zalecana minimalna moc zasilacza to 650 W. Funkcjami karty: ustawieniami chłodzenia, podkręcaniem, aktualizacją biosu i podświetlaniem  można sterować za pomocą oprogramowania ThunderMaster.

Karta wyposażona jest w 8 GB pamięci RAM GDDR6. Taktowanie rdzenia to 1650 MHz (1860 w trybie Boost + OC), Ilość rdzeni CUDA 3072. Złącze PCI-E to wersja 3.0×16, złącza wideo, to 3x DP 1.4a i 1x HDMI 2.0B, oraz USB typu C

Średnia cena karty to 3999 zł.

Źródło: Palit

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.