Najnowsze gry na słabym laptopie? Dzisiaj startują otwarte testy

Nvidia podaje szczegóły i zachęca do testowania swojej usługi.

Twój komputer nie spełnia minimalnych wymagań najnowszych gier? Nic nie szkodzi. Teraz możesz wykorzystać moc kart graficznych GeForce GTX za pośrednictwem usługi GeForce NOW – przekonuje Nvidia.

Od dzisiaj rozpoczyna się okres otwartych testów wersji beta usługi strumieniowania gier, która jest zgodna z większością komputerów biurkowych i laptopów z systemem Windows. Do tej pory usługa była dostępna w formie zamkniętych testów prowadzonych od zeszłego lata.

Usługa GeForce NOW pozwala graczom korzystać z gier oferowanych w wielu sklepach cyfrowych. Od dziś jest to również katalog gier z platformy Uplay, czyli tytułów dla komputerów PC wydawanych przez firmę Ubisoft.

GeForce NOW

GeForce NOW daje graczom swobodę korzystania z gier PC w wysokiej jakości praktycznie gdziekolwiek. Dzięki tej usłudze, użytkownicy komputerów PC lub Mac mogą łączyć się z superkomputerami w chmurze obliczeniowej, która pozwala na strumieniowanie gier w rozdzielczości 1080p nawet z jakością 120 kl./s.

Ponieważ obliczenia są realizowane w centrach danych NVIDIA, gracze mogą grać w najnowsze tytuły dla komputerów PC z maksymalnymi ustawieniami i wysoką płynnością nawet na komputerach wyposażonych w mało wydajne zintegrowane karty graficzne – czytamy w komunikacie producenta kart graficznych.

Nvidia zaznacza, że wystarczy połączyć usługę GeForce NOW z własną biblioteką gier z popularnych platform, takich jak Uplay czy Steam, i zacząć rozgrywkę. Przewidziano także możliwość bezpośredniej instalacji gier „free to play”.

GeForce NOW

GeForce NOW pozwala szybko rozpocząć grę, ponieważ wszystkie czynności obsługowe są realizowane bez interwencji gracza. Łatki i aktualizacje sterowników są instalowanie automatycznie, a ponadto system obsługuje zapisy gry w chmurze, pozwalając na granie na różnych platformach.

Usługa GeForce NOW jest regularnie aktualizowana. Wprowadzane są nowe usprawnienia, nowe gry i obsługa dodatkowych centrów danych, w tym uruchomionego właśnie w Amsterdamie już dziesiątego centrum GeForce NOW.

Dostępność

Publiczna wersja beta usługi GeForce NOW jest obecnie dostępna dla komputerów biurkowych i laptopów w większości regionów Ameryki Północnej i krajach Europy. Aplikacja GeForce NOW jest dostępna w językach angielskim, francuskim i niemieckim, a gry w usłudze są dostępne w wielu różnych wersjach językowych. Wśród z nich znalazły się m.in. PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS, Arma 3, Garry’s Mod i Fortnite.

Ze względu na ogromne zainteresowanie, prowadzone są zapisy na dostęp do wersji beta. Chcecie skorzystać? Zajrzyjcie na tę stronę.

GeForce NOW

Źródło: Nvidia, opracowanie własne

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.