Forza Motorsport 8 – premiera w 2019 roku to bajka, wynika ze słów dewelopera

Wielu fanów gier wyścigowych wyczekuje z niecierpliwością tytułu Forza Motorsport 8. Jednak tytuł znajduje się dopiero w fazie koncepcji. Nie oznacza to jednak, że w tym roku seria Forza będzie nieobecna.

Forza Motorsport 7 zadebiutowała pod koniec 2017 roku i teraz oczy fanów serii spoglądają w przyszłość, wyczekując na horyzoncie ósmej odsłony wyścigów. Turn 10 Studios przez długi czas skupiało się na wspieraniu siódemki i wygląda na to, że dopiero teraz biorą się na serio za kontynuację.

Dan Greenawalt – dyrektor kreatywny serii – w niedawnym Forza Monthly potwierdził, że Forza Motorsport 8 jest we wczesnym stadium rozwoju, w fazie koncepcji – co prawdopodobnie oznacza, że ​​nie zobaczymy gry w tym roku i najpewniej pojawi się on już na nowej konsoli Xbox.

Zatem obecny rok po raz pierwszy od wielu lat upłynie nam bez nowej gry z serii Forza? Niekoniecznie, ponieważ należy pamiętać, że na początku marca pojawiła się wzmianka o Forza Street.

Forza Street przez przypadek ujawniona

W sieci pojawił się przeciek o Forza Street, lecz tym razem nie chodzi o rewelacje od jakiegoś insider’a, bowiem źródłem wieści jest samo Turn 10 Studios. Pracownik zespołu deweloperskiego pomylił się we wpisie na temat ostatnich zawodów i źle podlinkował jedną ze stron. Link prowadził do niedostępnego pliku lokalnego, którego opis zwiastuje grę nazwaną Forza Street (dzięki gtplanet).

Posiadacze konsol Xbox One powinni jednak ochłonąć, bowiem opis pliku jasno wskazuje, że szykowany tytuł to gra mobilna, która zostanie wydana na systemach iOS, Android oraz Windows 10.

Oto wspomniany opis: Opracowany we współpracy z brytyjskim studiem Electric Square, Forza Street została zbudowana od podstaw w celu obsługi szerokiej gamy urządzeń z systemem Windows 10, iOS oraz Android.

Duża odsłona serii Forza zalicza w tym roku odpoczynek i wygląda na to, że jej miejsce zajmie w tym roku mobilna wersja gry. Zagracie czy odpuszczacie?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.