Forza Horizon 5 - porównanie graficzne - PG

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Porównanie graficzne Forza Horizon 5 na wszystkich możliwych platformach. Gdzie gra wygląda najlepiej?

Wybrańcy mogą już grać w Forza Horizon 5, dlatego w sieci pojawiło się stosowne porównanie wszystkich wydań. Zobaczcie, jak działa produkcja i jakie tryby oferuje graczom.

O nowej Forzie można by mówić godzinami. Na szczęście mój kolega z redakcji opublikował już recenzję najnowszej produkcji Playground Games, a przeczytanie jej zajmie Wam znacznie mniej. Jeśli dalej rozważacie zakup, poza wymienionym tekstem na pewno pomoże Wam podjąć decyzję również poniższe wideo:

Forza Horizon 5 różni się na wszystkich platformach oferowaną rozdzielczością i liczbą docelową generowanych klatek na sekundę. Oto wszystkie różnice między wydaniami na konsole:

  • Xbox Series S – tryb wydajności (1080p/60 FPS) i tryb jakości (1440p/30 FPS)
  • Xbox Series X – tryb wydajności (4K/60 FPS) i tryb jakości (4K/30 FPS)
  • Xbox One X – 4K/30 FPS
  • Xbox One/Xbox One S – 1080p/30 FPS

Wielkim zdziwieniem nie jest fakt, że gra najlepiej radzi sobie na PC oraz na Xbox Series X. Warto jednak zaznaczyć, że w porównaniu użyto topowej karty graficznej RTX 3080, która obecnie kosztuje około trzykrotność najsilniejszego obecnie Xboxa, o cenie pozostałych podzespołów z komputera nie wspominając.

Wydanie na Xbox One X również radzi sobie całkiem dobrze, choć oferuje jedynie tryb wydajności. W związku z tym gracze nie mają za dużego pola manewru, jeśli chodzi o możliwość manipulacji ustawieniami.

Planujecie zakup nowej Forzy na którąś z platform? Jeśli tak, to na którą i dlaczego?

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%