Forza Horizon 5 - helikopter z podwieszonym buggie_01

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Co robi Xbox z okazji premiery Forza Horizon 5? Zrzuca samochód z helikoptera

Dziś oficjalna premiera Forza Horizon 5. Xbox Australia postanowiło świętować ten dzień naprawdę hucznie. Co powiecie na zrzucenie buggie z ponad 1 350 metrów, a następnie poprowadzenie go, również po skoku ze śmigłowca?

Tak efektownego wydarzenia z okazji premiery gry dawno nie widziałem. Dobrze, że wszystko zostało udokumentowane na wideo, bo jest to widok, którego naprawdę nie warto przegapić. Rzućcie okiem na spadający samochód:

Najpierw czerwony helikopter wzniósł się z podwieszonym buggie na wysokość ok. 1 350 m. Na pokładzie śmigłowca znajdował się Ossie Khan, czyli utalentowany spadochroniarz. Kiedy to pojazdy znalazły się w odpowiednim miejscu, zrzucono samochód, a zaraz po nim wyskoczył śmiałek.

Po chwili na niebie można było zauważyć dwa otwarte spadochrony, a potem buggie oraz Ossie dotykali już powierzchni rozległej polany. Khan wsiadł za kierownicę i odjechał drogą polną, pozostawiając za sobą charakterystyczny różowy ślad. Całość była kręcona z lotu ptaka, co pozwoliło częściowo uformować logo Forza Horizon 5.

Przed obejrzeniem tego wideo myślałem, że spadochroniarz jednak będzie przez cały lot siedział na miejscu kierowcy podwieszonego auta, bo bez wątpienia byłoby to jeszcze bardziej efektowne. Jednak zdałem sobie sprawę, że Ossie mógłby doznać poważnego uszkodzenia ciała lub jeszcze czegoś gorszego. Podczas lotu buggie kilka razy obróciło się w powietrzu, a samo lądowanie na pewno do miękkich nie należało.

Jeśli dalej rozważacie zakup Forza Horizon 5, zachęcam do zapoznania się z nasza recenzją. Znajdziecie tam najważniejsze plusy i minusy tej produkcji. Grę znajdziecie zresztą w samym Xbox Game Pass, a obecnie możecie zyskać do niego dostęp, wydając zaledwie 4 zł. Więcej na ten temat przeczytacie w tym miejscu.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 68 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%