Forza Horizon 5 - zrzut ekranu

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Problematyczna cenzura w Forza Horizon 5. Niektórzy gracze nie mogą używać swoich imion

Forza Horizon 5 ma problem z filtrowaniem potencjalnie niestosownych treści. W efekcie niektórzy gracze nie mogą ustawiać wybranych słów jako oznaczeń na tablicach rejestracyjnych wirtualnych samochodów.

Problemy dotyczą głównie arabskich imion, takich jak Osama i Nazih. Oba mogą się źle kojarzyć, ale są jednocześnie popularne w regionach swojego pochodzenia. Co więcej, automatyczna cenzura dotyka też takich zwrotów jak „Dude” czy „ACAB”. O ile w tym ostatnim przypadku jest to jak najbardziej zrozumiałe, reszta przykładów budzi spore wątpliwości.

W regulaminie gier z serii Forza możemy wyczytać, że ustawione przez twórców filtry odrzucają słowa, które mogą być obraźliwe. Najwyraźniej jednak ustanowiona lista nie została dokładnie zweryfikowana przez deweloperów i stąd wzięły się wspomniane problemy.

Przedstawiciel Microsoftu potwierdził w rozmowie z serwisem Eurogamer.net, że Playground Games jest świadome problemu i pracuje już nad jego rozwiązaniem. Stosowna poprawka powinna więc pojawić się w jednej z nachodzących aktualizacji gry.

Forza Horizon 5 jest dostępna na Xbox Series X oraz S, Xbox One i PC. W tytuł zagracie też w ramach subskrypcji Xbox Game Pass.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%