Problematyczna cenzura w Forza Horizon 5. Niektórzy gracze nie mogą używać swoich imion

Forza Horizon 5 - zrzut ekranu
Xbox Series Xbox Series S XOne

Forza Horizon 5 ma problem z filtrowaniem potencjalnie niestosownych treści. W efekcie niektórzy gracze nie mogą ustawiać wybranych słów jako oznaczeń na tablicach rejestracyjnych wirtualnych samochodów.

Problemy dotyczą głównie arabskich imion, takich jak Osama i Nazih. Oba mogą się źle kojarzyć, ale są jednocześnie popularne w regionach swojego pochodzenia. Co więcej, automatyczna cenzura dotyka też takich zwrotów jak „Dude” czy „ACAB”. O ile w tym ostatnim przypadku jest to jak najbardziej zrozumiałe, reszta przykładów budzi spore wątpliwości.

W regulaminie gier z serii Forza możemy wyczytać, że ustawione przez twórców filtry odrzucają słowa, które mogą być obraźliwe. Najwyraźniej jednak ustanowiona lista nie została dokładnie zweryfikowana przez deweloperów i stąd wzięły się wspomniane problemy.

Przedstawiciel Microsoftu potwierdził w rozmowie z serwisem Eurogamer.net, że Playground Games jest świadome problemu i pracuje już nad jego rozwiązaniem. Stosowna poprawka powinna więc pojawić się w jednej z nachodzących aktualizacji gry.

Forza Horizon 5 jest dostępna na Xbox Series X oraz S, Xbox One i PC. W tytuł zagracie też w ramach subskrypcji Xbox Game Pass.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie