Final Fantasy XVI – scenariusz gotowy, producent zapowiada duże ogłoszenia

Final Fantasy XVI
Newsy PS4 PS5

Podczas transmisji na żywo poświęconej poprzedniej grze z cyklu Naoki Yoshida zdradził nowe szczegóły na temat Final Fantasy XVI.

O tym, że FF XVI powstaje, wiemy już od dłuższego czasu – tytuł zapowiedziano we wrześniu 2020. Podczas transmisji na temat Final Fantasy XIV producent gry Naoki Yoshida opowiedział, na jakim etapie prac nad nową częścią serii znajduje się jego zespół.

Przede wszystkim ukończono scenariusz do produkcji; także proces nagrań autorów głosowych jest już finalizowany. Są jednak i gorsze wieści. Najprawdopodobniej Final Fantasy XVI nie pojawi się na Tokyo Game Show 2021, które ma odbyć się w dniach 30.09-3.10.

Na razie nie dostaliśmy też zwiastuna czy gameplayu. Niemniej prawdopodobne, że w najbliższym czasie to się zmieni. Producent zapewnia bowiem, że jego zespół pracuje nad tym, by następne ogłoszenie w kwestii nowego FF było czymś dużym. By każdy, kto się z nim zapozna, pomyślał: chcę to natychmiast kupić!

W szesnastej odsłonie Final Fantasy gracze trafią do świata Valisthea, w którym panuje dobrobyt i pokój – poszczególne królestwa żyją ze sobą w zgodzie. Sytuację zmienia plaga, która nawiedza fantastyczną rzeczywistość, prowadząc do konfliktu pomiędzy nacjami.

Tytuł ma być ekskluzywny dla konsol PlayStation. Na pewno ukaże się na PS5, niemniej prawdopodobne, że trafi też na poprzednią generację.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie