Final Fantasy XVI

Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Final Fantasy XVI – scenariusz gotowy, producent zapowiada duże ogłoszenia

Podczas transmisji na żywo poświęconej poprzedniej grze z cyklu Naoki Yoshida zdradził nowe szczegóły na temat Final Fantasy XVI.

O tym, że FF XVI powstaje, wiemy już od dłuższego czasu – tytuł zapowiedziano we wrześniu 2020. Podczas transmisji na temat Final Fantasy XIV producent gry Naoki Yoshida opowiedział, na jakim etapie prac nad nową częścią serii znajduje się jego zespół.

Przede wszystkim ukończono scenariusz do produkcji; także proces nagrań autorów głosowych jest już finalizowany. Są jednak i gorsze wieści. Najprawdopodobniej Final Fantasy XVI nie pojawi się na Tokyo Game Show 2021, które ma odbyć się w dniach 30.09-3.10.

Na razie nie dostaliśmy też zwiastuna czy gameplayu. Niemniej prawdopodobne, że w najbliższym czasie to się zmieni. Producent zapewnia bowiem, że jego zespół pracuje nad tym, by następne ogłoszenie w kwestii nowego FF było czymś dużym. By każdy, kto się z nim zapozna, pomyślał: chcę to natychmiast kupić!

W szesnastej odsłonie Final Fantasy gracze trafią do świata Valisthea, w którym panuje dobrobyt i pokój – poszczególne królestwa żyją ze sobą w zgodzie. Sytuację zmienia plaga, która nawiedza fantastyczną rzeczywistość, prowadząc do konfliktu pomiędzy nacjami.

Tytuł ma być ekskluzywny dla konsol PlayStation. Na pewno ukaże się na PS5, niemniej prawdopodobne, że trafi też na poprzednią generację.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się