Lubisz otwarte światy? Final Fantasy XVI może Cię rozczarować, lecz jest jedno „ale”

Final Fantasy XVI - grafika
Newsy PS5

Producent Final Fantasy XVI potwierdził, że gra nie pozwoli graczom na eksplorację otwartego świata. Będzie jednak spora pod względem skali prezentowanych wydarzeń.

Naoki Yoshida przyznał, że Square Enix chce, aby nowe Final Fantasy trafiło również do mniej zaznajomionych z serią graczy. Właśnie dlatego FFXVI będzie czerpać ze współczesnych tytułów z otwartym światem, choć nie zaoferuje jednej dużej lokacji do zwiedzenia.

Z naszych badań wynika, że wielu młodych graczy nigdy nie grało w Final Fantasy lub nie interesuje się tą serią. Aby stworzyć grę, która mogłaby zainteresować nie tylko naszych fanów, ale także nowe pokolenie, sami zagraliśmy w wiele gier, więc tak, tutaj znajdziecie inspiracje z nowszych gier RPG z otwartym światem,

– powiedział producent gry, Naoki Yoshida, w rozmowie z IGN

Yoshdia wspomniał że choć Square unika otwartego świata w przypadku tej produkcji, gra ma i tak prezentować sporą skalę. Raczej nie musimy się obawiać, że będzie to niewielki tytuł.

Jednak aby stworzyć historię, która sprawia wrażenie, jakby obejmowała cały świat i nie tylko, postanowiliśmy uniknąć tworzenia otwartego świata, który ogranicza nas do pojedynczej otwartej przestrzeni, a zamiast tego skupić się na projekcie gry opartym na niezależnych obszarach, który może dać graczom lepsze poczucie prawdziwie „globalnej” skali.

– kontynuował

Choć z pewnością znajdzie się wielu graczy, którzy woleliby, aby Final Fantasy XVI było grą z otwartym światem, najwyraźniej jego brak jest rozsądniejszą opcją według deweloperów. A deweloperom warto zaufać, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że do premiery jeszcze sporo czasu.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie