Tak wyglądała jedna z najlepszych kooperacyjnych chodzonych bijatyk na PSX

Fighting Force - zrzut ekranu
Retro

Pamiętacie jeszcze Fighting Force? To kultowa chodzona bijatyka, w którą zagrywali i do dziś zagrywają się posiadacze pierwszego PlayStation.

Za produkcję gry odpowiadało Core Design, a jej wydaniem zajęło się Eidos. Premiera odbyła się w 1997 roku, więc tytuł ten ma na karku aż ćwierć wieku.

W grze wcielamy się w jedną z czterech postaci, które zamierzają pokonać doktora Dexa Zenga. Ten ma pod sobą całą armię niemilców. Antagonista wierzył, że świat skończy się w 2000 roku, ale tak się nie stało, więc stwierdził, że sam go zniszczy – fabuła zdecydowanie nie była mocną stroną gry.

Jeśli przymkniemy oko na głupotki fabularne, Fighting Force było i do dziś jest bardzo solidną chodzoną bijatyką. Na szczególne wyróżnienie zasługuje bardzo interaktywne otoczenie, dzięki któremu każda scena walki oddawała w ręce graczy sporo swobody.

Produkcja ta przyjęła się tak ciepło, że otrzymała kontynuację w 1999 roku. Powstawała nawet trzecia część, ale ostatecznie nigdy nie ujrzała światła dziennego. Jednym z powodów anulowania projektu najpewniej były kiepskie oceny drugiej gry, które przełożyły się też na mizerną sprzedaż. Szkoda, bo pierwsza odsłona jest dziś klasykiem. Kto wie, może seria byłaby z nami do dziś, gdyby „dwójeczka” sprostała oczekiwaniom?

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia