Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

2 komentarze

FIFA 21 Demo – EA rezygnuje z klasycznego rozwiązania

Okazuje się, że FIFA 21 nie otrzyma wersji demo. EA Sports woli porzucić okrojoną wersję gry na rzecz doskonalenia pełnej produkcji.

Niedawno zobaczyliśmy pierwszy, pełny mecz w nowej odsłonie kultowej, piłkarskiej serii gier. Niestety, będzie to jedyna forma darmowego „przetestowania” gry.

Na swoim Twitterze EA Games ogłosiło, że FIFA 21 nie otrzyma wersji demonstracyjnej. Oznacza to, że wszyscy chętni gracze będą musieli kupić grę w ciemno, lub skorzystać z wersji próbnej dostępnej dla użytkowników abonamentu EA Play. Płatne wersje demo? Najwyraźniej.

Swoją decyzję twórcy tłumaczą chęcią dopracowania gry tak, aby sprostała wymaganiom graczy. Jeśli sprawi to, że nowa FIFA będzie pozbawiona większych problemów w dniu premiery, to cóż, chyba jest to uczciwa cena. Szkoda tylko, że obowiązkowe kiedyś wersje demo gier zaczynają całkowicie znikać z rynku.

EA jak do tej pory wypuściło wersje demonstracyjne dla praktycznie wszystkich odsłon serii. Zrezygnowanie z tej praktyki w tegorocznej odsłonie oznacza swoiste zerwanie z nawykiem, do którego przyzwyczaili się fani marki.

FIFA 21 zadebiutuje na rynku już 9 października tego roku. Gra pojawi się na PlayStation 4, Playstation 5, Xbox One, Xbox Series X i Series S, Nintendo Switch oraz PC. Produkcja będzie wstecznie kompatybilna na konsolach Sony i Microsoftu.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się