Far Cry 6 - grafika

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Opis potworności z Far Cry 6. Tak brutalnie w serii chyba jeszcze nie było

Organizacja ESRB sklasyfikowała Far Cry 6. Ubisoft tym razem uraczy graczy naprawdę wyjątkowo brutalną produkcją. Przynajmniej w perspektywie całej serii.

Nowy Far Cry może być najodważniejszą odsłoną cyklu. Gra nie uniknie poważnych i kontrowersyjnych tematów, choć nieco prześmiewcza otoczka może zbijać graczy z tropu.

Niemniej jedno jest pewne – będzie brutalnie. Organizacja ESRB przedstawiła swoją klasyfikację gry. Jak to zwykle bywa w przypadku takich dokumentów, obecne w grze brutalne sceny opisano bardzo szczegółowo.

Walka może być szalona, z częstymi okrzykami bólu, wybuchami, strzelaninami i efektami rozpryskującej się krwi. Ataki z ukrycia mogą prowadzić do tego, że wrogowie są z bliska dźgani/rozcinani. Cutscenki przedstawiają kolejne przypadki intensywnej przemocy: związane/skute postacie są bite, kopane i/lub ostrzeliwane; postacie bywają rozstrzeliwane; mężczyzna podrzyna sobie gardło nożem. Kilka scen przedstawia rozczłonkowane zwłoki lub odcięte kończyny w kałużach krwi.

– czytamy w opisie ESRB

Nie przypominam sobie, żeby którakolwiek z nowszych odsłon serii prezentowała aż tak brutalne sceny. Far Cry 6 najwyraźniej idzie tropem Valhalli i nie zabraknie w nim niezbyt subtelnej brutalności. Jednych to ucieszy, innych nie, ale zawsze jest to małe, ale zawsze dodatkowe urozmaicenie względem poprzednich odsłon cyklu.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się