Far Cry 5 – crack do pobrania, gra złamana, Denuvo zawiodło Ubisoft

Niestety, pirackie wersje Far Cry 5 są już dostępne do pobrania, a Denuvo zdołało ochronić grę przed złamaniem jedynie przez niecałe trzy tygodnie.

Ubisoft musi być naprawdę rozczarowane zabezpieczeniem Denuvo, które nie zdołało na zbyt długi czas powstrzymać piratów przed wydaniem cracka do Far Cry 5. Co prawda najważniejsze są pierwsze tygodnie sprzedaży tuż po premierze, lecz Far Cry 5 okazało się ogromnym hitem i nadal jest na topie. W Wielkiej Brytanii tytuł nie schodzi trzeci tydzień z rzędu ze szczytu TOP 40, a jak zaznaczał niedawno sam Ubisoft, gra wykręciła niesamowity rekord w historii serii.

Według Ubisoftu, sprzedaż Far Cry 5 w pierwszym tygodniu przebiła dwukrotnie wynik, jaki w analogicznym okresie – zaraz po wydaniu – wykręciło Far Cry 4. Uczyniło to z Far Cry 5 najszybciej sprzedającą się odsłonę w całej historii serii! To jednak nie koniec powodów do dumy dla deweloperów – Far Cry 5 stało się drugą największą premierą Ubisoftu wszech czasów. Na pierwszym miejscu wciąż trzyma się Tom Clancy’s The Division.

Złamanie gry może wpłynąć na sprzedaż Far Cry 5 i chyba nie trzeba dodawać, że jest to bardzo niekorzystna sytuacja dla twórców. Nie popieramy piractwa i jeśli jeszcze nie graliście w Far Cry 5, zapewniamy Was, że nie pożałujecie wydając pieniądze na legalną wersję gry.

Jak pisał redakcyjny kolega Piotrek w naszej recenzji Far Cry 5Przy Far Cry 5 bawiłem się przednio. To wciąż produkcja przyciągająca z magnetyczną siłą do telewizora, która sprawi, że stracicie przy niej rachubę czasu. Gra nie jest kamieniem milowym w branży elektronicznej rozrywki, to po prostu rzemieślnicza produkcja, skrojona na potrzeby masowego odbiorcy. Nie mam jednak sumienia by obwiniać Ubisoft, że kolejny raz sprzedaje nam odgrzewanego kotleta, jeżeli jego smak jest tak wyśmienity.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.