Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Fallout 76 może nie dostać ciekawej funkcji przez Sony, twierdzi Bethesda

Fallout 76 będzie produkcją nastawioną na multiplayer, zatem przydałaby się rozgrywka cross-platform. Bethesda chciałaby takiej funkcji w swojej grze, lecz ktoś stoi na drodze do spełnienia marzeń.

Rozgrywka międzyplatforma w Fallout 76? Zapomnijcie, że zabawa cross-platform będzie możliwa pomiędzy użytkownikami PlayStation 4 i Xbox One. Jak zaznacza na łamach serwisu Gamestar, przeszkodą nie jest technologia, lecz… Sony.

Fallout 76 – cross-platform odpada

Todd Howard przyznał na łamach wspomnianego serwisu, że Bethesda bardzo by chciała wprowadzić do Fallout 76 rozgrywkę międzyplatformową, lecz niestety tego nie zrobi. – Jest to obecnie niemożliwe – zaznacza Howard. Powód? – Sony nie jest tak pomocne, jak byśmy sobie życzyli – odpowiada.

Premiery gier na lipiec 2018. Miesiąc pełen emocji, oto 14 najlepszych tytułów!

Warto tutaj zaznaczyć, że sprawa dotyczy cross-platform pomiędzy PS4 i Xbox One. Skoro Bethesda będzie chciała wprowadzić tę funkcję, być może zostanie ona udostępniona po prostu dla użytkowników PC oraz Xbox One, którzy będą mogli wspólnie walczyć w postapokaliptycznym świecie.

Nie jesteśmy zaskoczeni postawą Sony wobec rozgrywki cross-platform odnośnie Fallout 76, ponieważ producent PlayStation nie raz prezentował podobną postawę jeśli chodzi o wspólną zabawę pomiędzy użytkownikami PS4 a użytkownikami innych konsol. Pamiętacie jeszcze sprawę Fortnite? Jeśli nie, poniżej wszystko przypominamy.

Funkcja cross-platform na PS4 tak, ale nie z innymi konsolami

Fortnite wkroczyło niedawno na kolejną platformę, czyli Nintendo Switch. Jednocześnie usłyszeliśmy, że Big N wspiera rozgrywkę cross-platformową, lecz na liście platform, z którymi wspólnie pogramy, zabrakło PlayStation 4. Dodatkowo graczy rozzłościł fakt, że konto założone w Fortnite na PS4 będzie przypisane tylko do tej konsoli i jeśli byśmy chcieli np. pograć w Fortnite na Switchu, musimy założyć nowe konto. Inaczej u największej konkurencji Sony, czyli Microsoftu – tutaj gracze bez najmniejszego problemu mogą połączyć swoje konta i rozwijać jedną postać na Xbox One oraz Nintendo Switch.

Skąd taki upór Sony do blokowania funkcji cross-platform z innymi konsolami? Ograniczenia techniczne? Raczej nie, ponieważ posiadacze PS4 mogą rywalizować przecież z graczami siedzącymi przy PC i mobilnych systemach iOS / Android.

Więc o co chodzi? Tutaj proste i dobitne wyjaśnienie przedstawił na Twitterze były szef Sony Online Entertainment, czyli John Smedley.

Według niego, stanowisko Sony jest nieugięte ze względów finansowych: Przy okazji, gdy byłem w Sony, wewnętrzną przyczyną tego były pieniądze. Nie podobało im się, że ktoś kupuje coś na Xboksie i używa tego na PlayStation. Proste. Głupi powód, ale tak jest.

Zastanawiamy się tylko, czy Sony w końcu ugnie się i pozwoli na rozgrywkę cross-platformową z innymi konsolami. Przecież This is 4 The Players!

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.7
Rated 2.7 out of 5
2.7 out of 5 stars (based on 71 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average1%
Poor1%
Terrible54%