Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Fallout 76 w ciekawy sposób ukarze napastliwych graczy

Podczas imprezy QuakeCon 2018 przedstawiono szczegóły walki PvP w Fallout 76. Bethesda wymyśliła niezły sposób na graczy, którzy będą zbyt skłonni do zaczepiania innych.

Todd Howard ujawnił szczegóły walki Gracz vs Gracz w nadchodzącym Fallout 76. Jak się okazuje, na osobników zaczepiających graczy, którzy nie chcą podejmować walki, zostanie urządzone polowanie!

Fallout 76 i status mordercy

Przemierzając świat Fallout 76 spotkamy innych graczy, z którymi będziemy mogli podjąć walkę, o ile będą oni taką potyczką zainteresowani. Rozpoczęcie pojedynku rozpoczniemy od „zaczepki”, która polega na oddaniu strzału w stronę innego gracza. Nie zadamy mu przy tym dużych obrażeń (będą one w tej fazie walki ograniczone). Jeśli zaatakowany gracz odpowie strzałem, oznacza to, że podejmuje rękawicę i rozpoczyna się pojedynek, gdzie obrażenia są już naliczane normalnie. Jeśli nie odpowie na nasz strzał, powinniśmy zostawić go w spokoju, ponieważ widocznie nie jest zainteresowany walką.

Co jednak, gdy napastliwy gracz zacznie męczyć inną osobę, która nie chce walczyć, i w efekcie ją zabije? Po pierwsze, za takie zabójstwo nie otrzyma punktów doświadczenia i kapsli (waluta w Fallout). Po drugie, z miejsca dostanie status mordercy i będzie widoczny na mapie dla każdego innego gracza (sam nie będzie widział przeciwników). Kto załatwi takiego mordercę, zgarnie dużą ilość gotówki, która zostanie odebrana z konta zabójcy.

Bethesda wprowadzi również tzw. status pacyfisty. Wywieszając białą flagę damy innym do zrozumienia, że nie życzymy sobie żadnych starć PvP. Nadal ktoś będzie jednak mógł nas zabić, lecz jeśli to zrobi, zostanie natychmiastowo zablokowany i już nigdy nie zobaczy ponownie zaatakowanej osoby w świecie gry.

Deweloper tłumaczy ponadto, że pokonując inną osobę w trybie PvP (w ramach uczciwej walki, gdzie obie strony zgodziły się na pojedynek), otrzymamy różna liczbę kapsli. Im bardziej doświadczony gracz padnie pod naszymi strzałami, tym nagroda będzie wyższa.

Przypominamy, że data premiery Fallout 76 została ustalona na 14 listopada tego roku. Zagramy na PC, PS4 oraz Xbox One.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%