Fallout 76 – bany i kolejna afera wokół gry. Jest komunikat Bethesdy

Bethesda zajęła stanowisko odnośnie niedawnej afery dotyczącej pokoju deweloperskiego w grze Fallout 76. Gracze, którzy korzystają z wyniesionych stamtąd przedmiotów, otrzymają bana.

Kilka dni temu branżę obiegła wiadomość, że graczom udało się włamać do deweloperskiego pokoju w grze Fallout 76, w którym zostały złożone nie tylko trudne do zdobycia przedmioty dostępne już w grze, lecz również te, które oficjalnie się w niej nie znalazły. Wirtualne dobra zostały wyniesione z pokoju, a deweloper sypnął falą banów. Dotarła ona do osób, które osobiście odwiedziły zakazane miejsce. Teraz nadchodzi druga fala, która zbierze o wiele większe żniwo.

Fallout 76 – bany za nielegalnie zdobyte przedmioty

Przyglądamy się kwestii używania przez graczy PC przedmiotów, które można zdobyć jedynie dzięki zewnętrznym narzędziom zapewniającym dostęp do zamkniętych obszarów. Dla zapewnienia integralności i stabilności gry, postaci oraz konta graczy korzystających z takiego wyposażenia będą tymczasowo zawieszane – napisano na polskim profilu Fallout 76 w serwisie Facebook.

Jak zatem widzicie, ukarani zostaną nie tylko ci, którzy osobiście wynieśli przedmiot z zakazanego pokoju, lecz również ci, którzy go używają. Jeden z graczy zadał istotne pytanie: co z setkami ludzi którzy kupili te przedmioty? Bethesda na to: W takich przypadkach będzie można wyjaśnić sprawę z supportem. Nie sprecyzowano przy tym, na jaki czas konta graczy będą blokowane.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.