Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Fall Guys jest tak popularne, że serwery nie dają rady

Imprezowa gra wieloosobowa Fall Guys: Ultimate Knockout miała premierę wczoraj. Twórcy w zasadzie od początku zmagają się z następstwami dużej popularności tytułu.

Fall Guys dostało się w ręce graczy 4 sierpnia na PS4 i PC, trafiając do PS Plus. Od momentu premiery produkcja cieszy się tak dużym zainteresowaniem, że serwery nie wytrzymują przeciążenia.

Kilka godzin po debiucie w nietuzinkowy tytuł grało 120 tysięcy osób, co zapoczątkowało problemy. Autorzy gry – studio Mediatonic – zaczęli z tego powodu blokować możliwość tworzenia nowych kont na PS4, ale to nie zadziałało; w ostateczności na kilkadziesiąt minut zawieszono matchmaking.

W szczytowej chwili w produkcję grały w sumie 146 524 osoby (na samym Steamie rekord wynosił 76 520 graczy – choć tu gra nie jest dostępna za darmo).

Fall Guys oferuje mocno odprężającą rozgrywkę, gdzie 60 osób pojedynczo i w grupach wykonuje szalone zadania, nie bacząc na rozkoszny chaos panujący w cukierkowym świecie.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się